Düşünperest Sanatperestleri Bekliyor

0
361

Marmaris’teki Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı tek güzel sanatlar kursu olduğu kaydedilen kurum açıldı. MEB Özel Düşünperest Güzel Sanatlar Kursu’nda müzik ve tiyatro başta olmak üzere resim, fotoğraf ile seramik alanlarında da eğitim verileceği, kursları tamamlayanların da  MEB onaylı sertifika almaya hak kazanacağı belirtildi.

 Oya Şener’in kurucusu, Tanla Söylemez’in yöneticisi, müdürü olduğu MEB Özel Düşünperest Güzel Sanatlar Kursu düzenlenen törenle açıldı. Aralarında CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün de bulunduğu çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta, kurumun binası ile yapılacak faaliyetler tanıtıldı. Tanla Söylemez, her biri alanında tecrübeli ve uzman 7 öğretmeni bulunan ‘Düşünperest’ hakkında bilgi verirken şu ifadeleri kullandı:

TAMAMLAYAN MEB ONAYLI SERTİFİKA ALACAK

“Marmaris’te MEB’e bağlı tek güzel sanatlar kursu olma özelliğini taşıyan kurumumuz, müzik ve tiyatro başta olmak üzere resim, fotoğraf ve seramik alanlarında da eğitim verecektir. Müzik bölümünde şan, telli, yaylı, vurmalı ve üflemeli çalgıların eğitimleri verilecektir. Opera sanatçısı Gökçen Gültek’le beraber devlet sanatçısı müzisyenler ve akademisyenlerle profesyonel bir eğitim metodu uygulanacaktır. İlkokul ve Ortaöğretim düzeyinde çocuklara hem kişisel gelişimleri için hem de MEB onaylı sertifika alabilmeleri için farklı eğitim standartları mevcut. Aynı şekilde yetişkin gruplar için de sertifika ve kişisel gelişim programları uygulanmaktadır. Tiyatro eğitiminde, temel oyunculuk, ses teknikleri, diksiyon, fonetik eğitimi, role girme, role hazırlanma, jest, mimik teknikleri ve oyunculuk metodları eğitimi verilmektedir. Aynı zamanda kamera önü oyunculuğu ve etkinli konuşma dersleri de kurumumuzda verilmektedir.”

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*