Doktorlar ve internet kullanıcıları, doktorsitesi.com’un  yenilenen yüzüyle  buluşuyor.

Günümüzde herkesin zamanı kısıtlı ve değerli. Bunun sonucu olarak, diğer tüm konularda olduğu gibi sağlıkta da ilk başvurulan kaynakların başında bilgiye ulaşmanın en hızlı ve kolay yolu olan internet geliyor. Ancak sağlık gibi riske atılamayacak bir konuda arama motorlarından yardım almak, doğru bilgilerin yanında kaynağı bilinmeyen yanlış bilgilere de ulaşmak anlamına geliyor. Yaşadığınız sağlık sorunlarını danışabileceğiniz,  hastalığınız hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz doktorlara her an ulaşmak, merak ettiğiniz her şeyi rahatlıkla sormak, hastalığınız hakkında binlerce video izlemek ve makale okumak imkanına sahip olmak için hizmet veren doktorsitesi.com, kullanıcı ve ziyaretçilerin eğilim ve ihtiyaçlarını dikkate alarak yenilendi. Yenilenen web sitesi ile daha kolay ve çabuk erişim sağlayan doktorsitesi.com kullanıcılarından tam puan aldı.

İnternette sağlıkla ilgili araştırma yapılırken binlerce sonuçla karşılaşılıyor. Ancak ulaşılan sonuçlardaki bilgilerin ne kadarının doğru ve güvenilir olduğunu bilmek oldukça zor. Hastalıklar hakkında bilgi veren, tavsiyelerde bulunan, makaleleri ve videoları yayınlanan doktorların gerçekten doktor olup olmadıklarının kontrol edilmesinin yaptıkları işin en önemli aşaması olduğunu söyleyen doktorsitesi.com Ceo’su Dr. Erden Asena“doktorsitesi.com olarak kurulduğumuz ilk günden beri bu konuda çok disiplinli hareket ediyor ve içerik üreten her doktorun TC kimlik numarası ve diploma numarasını her aşamada kontrol etmeye özen gösteriyoruz. Amacımız kullanıcılarımızın sağlıkla ilgili bir yazı okuduklarında, bu yazının hangi doktor tarafından yazıldığını bilmeleri, o doktorun detaylı profilini inceleyebilmeleri, doktorla birebir iletişime geçebilmeleri, yani akıllarında doktorun gerçekliğiyle ilgili hiç soru işareti kalmaması. Dolayısı ile sitede anonim içerik bulunmuyor. Sağlık, anonim içeriğe yer verilemeyecek kadar ciddi bir konu” diyor.

Ayda 4 milyon internet kullanıcısı tarafından ziyaret edilen doktorsitesi.com, kayıtlı milyonlarca internet kullanıcısı, onbinlerce sağlık makalesi, videosu ve binlerce üye doktor ile Türkiye’deki en büyük online sağlık platformu olarak doktorlarla internet kullanıcılarının buluşmasına imkan veriyor.

Sitenin amacı tanı koymak ve tedavi etmek değil, hastaları bilgilendirmek, ikinci veya üçüncü bir görüş almalarını, tarafsız seçimler yapabilmelerini sağlamak ve en önemlisi onlara destek olmak. Bu nedenle İnternetten edinilen bilgiler, bireylerin sadece hastalıkları hakkında daha derinlemesine bilgiler elde etmelerine ve doktorlarını seçmelerine yardımcı olmalıdır.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*