Marmaris’in doğal güzellikleriyle ünlü tatil cenneti Turunç, Türkiye Deniz Kanosu Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.

Marmaris Belediyesi’nin Ekim ayında sponsor olduğu spor etkinliklerinden biri olan Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonası 25 Ekim’de sona erdi.  Türkiye Kano Federasyonu tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Türkiye Deniz Kanosu Şampiyonası’na 17 kulüpten 70 kanocu katıldı. Şampiyonluk için kürek çeken İzmir, Bursa, Sakarya, Rize, Karabük ve Muğlalı bayan ve erkek sporcular ilk gün bin, ikinci gün ise iki bin metrelik parkurda mücadele etti. Yarışlar çerçevesinde milli takım seçmeleri de yapıldı.

Federasyon Başkanı Dr. Sami Mengütay, Marmaris’te düzenlenen şampiyonaya uluslararası boyut kazandırmayı hedeflediklerini söyleyerek, ” Uygulaması ve seyretmesi zevk veren bu spor dalında olimpik anlamdaki basamakları aşarak artık olimpiyatlarda yarışacak seviyeye gelmiş durumdayız. Türk spor tarihinde ilk defa Türkiye kano sporunda 2016 Rio Olimpiyatları’nda yer alacak” dedi.

Turunç’ta düzenlenen şampiyonayla hem kano sporunun yaygınlaşması hem de yeni sporcuların yetişmesine katkı sağlanması hedefleniyor. Şampiyonanın final yarışlarını seyreden Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar dereceye giren sporculara yarış sonunda madalya ve ödüllerini verdi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*