Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri  öğrencilere kitap ayıraçları dağıttılar.

2017 -2018 Eğitim ve öğretim döneminin sorunsuz olarak başlayarak yine sorunsuz olarak tamamlanabilmesi amacıyla ülkemiz genelinde olduğu gibi Muğla İlimiz ve İlçelerinde de birbirinden farklı güvenlik tedbirlerinin geçtiğimiz günlerde planlanarak uygulanmasına başlanılmıştı.

Söz konusu güvenlik tedbirlerinden birisi de emniyet müdürlüğü görevlileri tarafından okulların idareci, öğretmen ve öğrencilerin ziyaret edilmesiydi.  Bu bağlamda Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri Datça Yılmazlar Ortaokulu ve Datça Yılmazlar İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini ziyaret ettiler. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlleri tarafından gerçekleştirilen okul ziyaretinde öğrencilere özel olarak hazırlatılan kitap ayıraçları takdim edildi. Kitap ayıraçlarını alan öğrenciler polis amca ve polis ablalarına teşekkür etmeyi unutmazlarken, serbest zamanlarını kitap okuyarak değerlendireceklerine dair polis amcalarına ve polis ablalarına söz verdiler.

Öğrenciler başta olmak üzere vatandaşların kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için özel olarak Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından  hazırlatılan kitap  ayıraçlarının üzerlerinde ””Kitap aklın ilacıdır.” ve ”Okuma zevki tatmayanın, öğrenimi yarıda kalmıştır.” sloganları bulunuyor. Kitap ayıraçları üzerinde bulunan ”Polis dostunuz, arkadaşınızdır.” sloganı ile de polis vatandaş işbirliğinin dolayısıyla da devlet vatandaş işbirliğinin en üst seviyelere taşınması isteniyor.

Benzer etkinliklerin ileriki günlerde Muğla İlinin diğer ilçelerinde deger çekleştirileceği öğrenildi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*