Dağlıca’daki hain saldırıya ilişkin Genelkurmay’ın net bir açıklama yapmamasının nedeni ortaya çıktı. Sözcü’nün elde ettiği bilgilere göre bazı askerlerin kayıp oluşu ve bunlarla ilgili araştırmanın henüz sonuçlanmamış olması acı açıklamayı geciktiriyor. Bölgede gelen haberlere göre en az 21 askerimiz şehit oldu. Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca üs bölgesine yakın yerde meydana gelen terör örgütünün mayınlı eyleminde ve ardından çıkan çatışmada şehit asker sayımızın 21′e çıktığı öğrenildi. Bölgedeki kaynaklar SÖZCÜ’nün sorusu üzerine askerlerin gece boyunca teröristlerle çatıştığı birçok askerin de yaralandığını bildirdiler.

Genelkurmay Açıklama Yapamıyor!

Genelkurmay Başkanlığı’nın dün gece yaptığı açıklamada şehit sayısı belirtilmemişti. Bunun sebebi olarak ise şehit olduğu belirlenen askerlerin ailelerine bilgi verilmemesi ve kayıp askerlerin olması gösterildi. TSK’nın şehit haberine ailelerinin televizyon ekranlarından öğrenmemesi için detaylı açıklamayı geciktirdiği bildiriliyor.

Kayıp Askerler Şehit Mi Yoksa Pkk’nın Elinde Rehin Mi?

Bir başka iddia ise kayıp askerlerin geniş bir alana yayılan çatışma sırasında şehit düştükleri mi yoksa terör örgütü tarafından rehin mi alındıklarının bilinmemesi yönünde. TSK’nın tüm bu soru işaretlerinin giderilmesinin ardından kahramanca mücadele eden şehitlerin isimlerini gün içerisinde açıklayacağı bildirildi.  Kaynak: Sözcü

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*