Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Acar mesajında şunları söyledi:
“Türk Milleti’nin yeniden doğuşuyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. yıldönümünde Marmaris son yılların en hareketli ve coşkulu günlerini yaşıyor.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. yaşıyla birlikte, ilçemiz Marmaris’te geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan çok sayıdaki kültürel, sportif ve sanatsal organizasyon, bayram sevincimizi ikiye katladı.
23 Ekim’de Yunanistan ve Türkiye’den basketbol takımlarının katıldığı Ege Dostluk Kupası, 24 Ekim’de Turunç mahallemizde Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonası, İçmeler mahallemizde Marmaris Amatör Balıkçılar Turnuvası ve 26. Uluslararası Yat Yarışları Haftası’nı geride bıraktık. 27 Ekim’de usta ressam Onur Ayangil’in de katıldığı bir sanat klasiği haline gelen 14. “Ekim Geçidi” sosyal hayatımıza ayrı bir renk kattı.
28-31 Ekim’de yine Aqua Masters Cumhuriyet Kupası’yla dev bir spor etkinliğine ev sahipliği yapıyoruz. Marmaris Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen bu etkinlikler sporcular ve sporseverlerle birlikte turizm sezonunun sonuna gelen konaklama tesislerini de hareketlendirdi. Bir hafta içinde yüzlerce kişiye ev sahipliği yapan Marmaris’in bu coşkusunun her yıl katlanarak artması “Marmarisli” olmanın gururunu hep birlikte daha fazla hissettiğimizde mümkün olacaktır.
Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyeti rejimini armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor Marmaris Halkı’nın ve tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*