Muğla Valisi Amir Çiçek, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı projesi “Yeni T.C. Kimlik Kartı”  kapsamında ilk başvuruyu Menteşe İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne yaptı.

Vali Çiçek ile birlikte Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız da başvuruda bulundu.

Menteşe İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne Yeni T.C. Çipli Kimlik Kartı için ilk başvuruyu yapan Vali Çiçek, burada yaptığı konuşmada şunları aktardı:

“Taşıdığımız nüfus cüzdanlarının her yerde kullanılabilir standartta olması için yürütülen bu çalışmalar ile Türkiye hızlı bir adım attı. Vatandaşlık bilgileri en güvenilir ve en sağlıklı şekilde İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından kayıt altında tutulmaktadır. Başta Bakanımız, müsteşarımız, Genel Müdür ve taşrada çalışan arkadaşlarımızın gayreti ile yeni T.C. kimlik kartlarımızı alacağız. Ben bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın alacakları yeni kimlik kartlarının kendilerine hayırlı olmasını diliyorum.

Yeni T.C. Çipli Kimlik Kartlarının geçerlilik süresi 10 yıl olup, başvuru için son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı olması yeterli. Yeni akıllı kimlik kartları posta yoluyla adrese 15 gün içinde gönderileceği belirtildi. (Basın Bülteni)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*