Hasan Cingiz 1 Mayıs 2015 Cuma Günü Marmaris Blue Port AVM KalimerhabArt Sanat Galerisi’nde açtığı Çingeneler Marmaris’te resim sergisi ile hayatı sıra dışı yaşayan, dünyanın en fantastik renklerini oluşturan, eğlencenin emekçisi sayılarak alkışlanan, kendilerine özgü yaşam tarzı ve adetlerinden bin yıllardır ödün vermeyen insanları çizgileriyle yorumluyor, onların enerjisini farklı bir üslup ve usta fırçasıyla sanatseverlere ulaştırıyor.
Sergi açılışında bir araya gelen sanatçı ve sanatseverler, Hasan Cingiz’in yalın çizgilerinden oluşan resimleri ilgiyle izlediler.
Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat’ın elinden teşekkür belgesini alan Ressam Hasan Cingiz “Birlikte yaşadığımız bu farklı insanların yaşamlarını uzun zaman gözleyerek oluşturduğum Çingeneler Sergisi, süreklilik arz etmekte olup, her geçen gün yeni bir resim bu kervana eklenmekte ve onların gerçek yaşamlarında olduğu gibi bu sergi de sürekli olarak dünyayı dolaşmaktadır”  dedi.
Kalimerhaba Derneği Halkla İlişkiler Sorumlusu Orsel Sonat  “Derneğimizin “Her Ay Bir Sergi” sloganı ile yıllar önce başlattığı Marmaris’teki sanat seferberliği artık, her ay birkaç sergi olarak tarafımızdan hayata geçirilmekte olup, farklı yorumları ile yeni ufuklar açan genç sanatçıları sergileri ile konuk ederek onların halkımız ve Marmaris’e konuk olarak gelen dünya insanları ile buluşmasını Blue Port Avm KalimerhabArt Sanat Galerisi’nde gerçekleştiriyoruz.  Etkinliklerimize katılarak, sanatla hayatını anlamlandıracak ve güzelleştirecek olan herkes, Kalimerhaba Derneği’mizin olanaklarından yararlanabilir” dedi.
Çingeneler Marmaris’te Resim Sergisi 10 Mayıs 2015 tarihine kadar Marmaris Blue Port AVM KalimerhabArt Sanat Galerisi’nde her gün saat 12.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*