Muğla  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından 18 Mart Çanakkale Destanı ‘na özel olarak  kitap ayıraçları hazırlatıldı.

Bilindiği gibi 18 Mart  Çanakkale Zaferi, bu topraklarımızdaki bin yıllık varlığı kazınmak istenen milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından birisidir. Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, insanlarımızın şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu kazandırmıştır. Hepsinden önemlisi de Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Ülkemiz genelinde olduğu gibi 18 Mart Çanakkale Zaferimizin yıl dönümlerinde Muğla İlimizde ve ilçelerinde  de birbirinden anlamlı etkinlikler gerçekleştiriliyor. Gerçekleştirilen etkinliklerde ise aziz kahramanlarımızın kahramanlıkları yüreklerimizi kabartıyor.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü de 18 Mart Çanakkale ruhunun ne denli önemli ve kutsal olduğunu bildiği için özel olarak kitap ayıraçları hazırlatıldı. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan kitap ayıraçlarında 18 Mart Çanakkale Kahraman Şehitlerimizi Unutmadık yazısı bulunuyor.

6000 adet olarak hazırlanan kitap ayıraçlarının önümüzdeki günlerde il merkezinde ve ilçelerde gerçekleştirilecek olan çeşitli etkinliklerde başta öğrenciler olmak üzere vatandaşlara takdim edileceği öğrenildi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*