Marmaris’te bulunan Green Nature Otel’de ‘kelebek hastası’ çocuklar yararına defile gerçekleştirildi. Defilede, modacı Yıldırım Mayruk ile Can Çapar’ın 2019 yaz koleksiyonları tanıtıldı

Marmaris’te kelebek hastalığı bulunan çocuklar konusunda farkındalık oluşturmak ve onlara medikal destek sağlamak amacıyla, modanın duayen ismi Yıldırım Mayruk’un ve modacı Can Çapar’ın yaz koleksiyonu defilesini gerçekleştirildi.

Marmarisli Modacı Can Çapar’ın Fashion Show’u ile müzik ve görsel şovlarla renklendirilen defilede birbirinden ünlü 20 manken podyuma çıktı. Organizasyonda, kıyafetleri mankenler Günay Museyeva, Ece Gürsel, Tuğçe Sarıkaya, Ebru Öztürk, Seviye İkbal, Yana Shmidt, Olga Zaremba, Erzhena Sandakova, Zeliha Çal, Alona Bukreeva ve Anastasiia Gorel tanıttı. Defilede ayrıca Marmaris’te yaşayan Oyuncu ve eski manken Sabahat Doğanyılmaz da Yıldırım Mayruk’un daveti üzerine podyumda yürüdü. Yıldırım Mayruk’un ilk mankenlerinden olan Doğanyılmaz davetlilerden büyük alkış aldı. Çeşitli sponsorların olduğu defilenin geliri kelebek hastalığı bulunan çocuklar konusunda farkındalık oluşturmak ve onlara medikal destek sağlamak amacıyla Kelebek Çocukları Derneğine bağışlandı. Derneğin Kurucusu ve Yöneticisi sanatçı Fulden Uras’ın da katıldığı defilede Kelebek çocuklarının hastalıkları ve yaşadığı zorluklar hazırlanan bir video ile izleyicilere anlatıldı. Davetlilerin duygusal anlar yaşadığı defilede sanatçı Fulden Uras derneğe sağladığı bu medikal destek için büyük alkış aldı.

 

Türk modasının duayen ismi Yıldırım Mayruk’un yaz koleksiyonu defilesini gerçekleştirdiği Can Çapar Fashion Show’u organizatör Serkan Göknur gerçekleştirdi. Göknur,’Sadece defile değil aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz bu özel gecede bizi destekleyen tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz’ dedi. Marmaris ve çevresinden iş sanat siyaset dünyasının tanınmış isimlerinin bir araya geldiği defileye Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da katıldı. Başkan Oktay defilede Modanın duayen ismi Yıldırım Mayruk’a ve Kelebek Çocuklar Derneği Kurucusu ve Yöneticisi sanatçı Fulden Uras’a teşekkür plaketi verdi. Defile sonrası medya mensuplarına yaptığı açıklamada Modacı Can Çapar ‘Uzun zamandan beri hazırlandığımız bu defilede duayen modacı ve aynı zamanda dostum olan Yıldırım Mayruk’u ağırlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Kendisi büyük bir gönüllülük esasına dayanarak davetimize katıldı. Bu defilede ayrıca kelebek çocuklarımıza faydalı olmayı amaçladık. Defilemiz ayrıca Marmaris’in tanıtımına da büyük katkı sağladı. Destek veren tüm sponsorlarımıza, tüm dostlarımıza ve Marmaris Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Oktay’a teşekkürlerimizi sunuyorum. dedi.

Yardımsever sanatçı Fulden Uras yaptığı konuşmada ömrü yettiğince kelebek hastası çocuklar için mücadele etmeye devam edeceğini belirterek, “Ramazan ayında çekilen bu videoyu izlediğimde hep duygulanıyorum, çok etkileniyorum ve gözyaşlarımı tutamıyorum. Kelebek çocuklar, videoda gördükleriniz, görmeye dayanabileceğiniz çocuklar. Dünyanın birçok ülkesinde hiçbir doktor bu konuda uzmanlık yapmamış. Hastalıkla ilgili daha yeni yeni bir şeyler, araştırmalar yapılıyor. Genetik bir hastalık, ülkemizde de akraba evliliği çok olduğu için derneğimize ulaşmış 587 çocuğumuz var. 587 çocuğumuza biz her hafta kremleri, yapışmayan sargı bezleri gücümüz yettiğince yollamaya çalışıyoruz. Anneannemi ben şekere bağlı çok ağır yaralar ve kangrenle kaybettim. Ondan bir sene sonra da annemi kaybettim. Annem onların anneannesiydi, ben onların ablasıyım. Allah bana nefes verdikçe, giden büyüklerim için, onların defterleri hep açık olsun diye ben bu çocukların yanında olmaya devam edeceğim. Biz birlikte güçlüyüz, biz birlikte o çocukların kanatlarına dokunabiliriz. Bizim çocukların çektiği çok ciddi açık yaraları var. En ufak bir enfeksiyonda kaybettiğimiz çocuklarımız var. Siz burada üç tanesini gördünüz, biz geçen sene 17 çocuğumuzu kaybettik. Bu çocukların hepsine ben dokunuyorum, hepsini kucağıma alıyorum. Her birinde korkunç bir acı yaşıyorum. Ama Allah kullarına dayanabilecekleri kadar acı verirmiş. Rabbime şükürler olsun, beni de böyle bir imtihana tabi tuttu. Ben çok mutluyum onlarla. Ömrüm yettikçe onlar için koşmaya, mücadele etmeye siz dostlarla birlikte devam” dedi. Defilenin sonunda hatıra fotoğrafı çektiren davetliler Yıldırım Mayruk ve Fulden Uras’la sohbet etme imkanı yaşadılar. Defile sonunda Yazıcı ailesine ait, Marmaris’in ünlü Beach Club’ı   Place Beach’te eğlenen defile ekibi bol bol Marmaris tanıtımı yaptı. İki gün Marmaris’te konaklayan güzel mankenler, Icon Beach Club sahilinde denize girerek bol bol eğlendiler. Organizasyonun özel görüntülerini ünlü fotoğraf sanatçısı İrfan Bilir ölümsüzleştirdi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*