2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanması dolayısıyla Marmaris Çağdaş Bilim Koleji’nde  tören düzenlendi.  Karne sevinci yaşayan öğrenciler, büyüklerinin karşısında hünerlerini sergiledi, dans etti, şarkı söyledi.

Okul bahçesindeki törem, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. İlk dönemde, derslerinin yanı sıra sosyal ve sportif alanlarda başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.

Dans ve müzik konusundaki hünerlerini sergileyen, enstrümanlarıyla Türk sinema tarihinin efsane filmi ‘Hababam Sınıfı”nın melodilerini de seslendiren çocuklar, öğretmenleri ve ebeveynlerinden alkış aldı.

Kürsüye çıkan okul yöneticileri, öğrencilere ve velilerine seslendi, çocukların yarıyıl tatilinde deinlenip eğlenmesi gerektiğine yönelik düşüncelerini dile getirdi.

 

Tören sonunda ise öğrenciler, İstiklal Marşı’nın söyledi. Çocukların milli marşı söylerken sergiledikleri içten tavır hayli etkileyiciydi. Daha sonra sınıflarına giden  öğrenciler, karnelerini, teşekkür ve takdir belgelerini öğretmenlerinin elinden aldı.

 

Ajans DORA ekibi, karnelerini, alıp yarıyıl tatiline giren öğrenciler, iki haftalık bu süreçte, ne yapacaklarını, ne yapmak istediklerini sordu.  Çocukların çok büyük bir bölümü soruyu “gezmek” diye yanıtlarken,  “kartopu oynamak istiyorum” diyenler de oldu.

 

Karne sevincini önce öğretmenleri sonra da aileleriyle paylaşan çocuklar, tatilde ne yapmak istediklerini dile getirdi. Çoğunluk, gezmek istediğini söyledi, kimisi oyun oynayacağını, kimisi dinleneceğini, kimisi de kar özlemini, kartopu oynamak istediğini ifade etti. Bazı öğrenciler ise çekindi konuşmadı, bazıları ise ‘tatilde ne yapılabilir ki tatilden başka’ dercesine kameralara gülümsedi. (Ajans DORA)

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*