Basın Yayın Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü, Muğla genelinde görev yapan gazetecilerle 2015 yılı vizyonunu paylaştı.

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü, Muğla genelinde görev yapan gazetecilerle 2015 yılı vizyonu değerlendirme toplantısı için bir Muğla Öğretmen Evi’nde araya geldi.

Toplantıya Basından Sorumlu Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Basın Enformasyon Muğla İl Müdür Vekili Erol Kütahyalı, Basın İlan Kurumu Muğla İl Müdürü Abdurrahman Bahşişoğlu ve Muğla bölgesinde yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Muğla Basın Enformasyon İl Müdür Vekili Erol Kütahyalı, 2014 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kütahyalı: “Müdürlük olarak 2014 yılında GEKA destekli sorumluluk alanımız olan Aydın, Denizli ve Muğla’da geniş katılımlı eğitim semineri düzenledik. Bunun yanında basın mensupları ile gerek ilçe bazında, gerekse Menteşe’de bir araya gelerek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. 2015 yılında da bu tür çalışmalarımız sürecek. ‘Küçük gazeteciler’ projesiyle medya okuryazarlığı konusunda da okullarımızda çalışmalarımız olacak. Ayrıca, Muğla’da bir basın ormanı oluşturma için çalışmalarımız da sürüyor. Muğla Yunanistan adalarına yakınlığı ile Muğla ve Muğla’ya yakın olan adalardaki basın mensuplarını bir araya getirmek istiyoruz” dedi.

BASIN MESLEK ODASI

Toplantıda Basın Enformasyon Müdürlüğü tarafından dağıtılan istek ve öneriler  formunu dolduran  basın çalışanları  ‘Basın Meslek Odası’ kurulması yönünde çalışma yapılmasını istediler.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*