Büyük Değişimler, Küçük Dokunuşlarla Başlar

0
268

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında geliştirilen “Bağımlılıkla Mücadele” eğitimi, geçtiğimiz günlerde Marmaris Sabancı Lisesi’nde öğretmenlere verilen üç günlük seminerle gerçekleştirildi.

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Muğla Yeşilay Cemiyeti Şube Başkanı Şadi Pirci ve Rehber Öğretmenlerin katıldığı seminerde İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Madde Bağımlılığı ile Mücadele” eğitimi ile ilgili bilgi verdi. Aldoğan,  herkesin ortak amacı olan sağlıklı bir gelecek için önleyici, koruyucu tedbirler almak tüm ülke çapında okullarda, alkol ve uyuşturucu madde kullanımına karşı bilinç oluşturmak için yapılan bu seminerin önemini vurguladı.

Muğla Yeşilay Cemiyeti Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci ise konuşmasında bağımlılıkla mücadelenin sigara, alkol ve uyuşturucu olarak üç ana kolda toplandığını söyledi. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık öğretmenlerinin öğrencilerle diğer öğretmenlere nazaran daha fazla yakın olduklarını, bağımlılıkla mücadele konusunda bu öğretmenlerin daha hassas ve duyarlı olacaklarından emin olduğunu söyledi.

Marmaris İlçe Kaymakamı Celalettin Yüksel de konuşmasında, bağımlılıkla mücadele konusunda öğretmenlere büyük görevler düştüğünü, bugüne kadar zaten bu görevlerini layığı ile yaptıklarını ama bu eğitimden sonra daha sistemli bir şekilde ilgileneceklerini söyledi.

Projenin Muğla Koordinatör ve Formatörü Sağlık Bilgisi Öğretmeni Aysar Demir, bağımlılıkla mücadele kapsamında Türkiye genelinde 20 milyon öğrenciyi kapsayan bir proje oluşturulduğunu ifade etti. Demir, eylem aksiyon planının hazırlandığını belirtirken,  “Büyük Değişimler, Küçük Dokunuşlarla Başlar” sloganı ile yola çıktıklarını, gençliği ve geleceğimizi korumaya devam edeceklerini söyledi.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*