E.Tenor Sedat Bayraktar tarafından kurulan Marmaris Nostalji Pop Korosu çalışmalarına olanca hızı ile devam ediyor.
Her Cumartesi günü saat 17.00 – 19.00 arası Kalimerhaba Deneğinde toplanan koro üyeleri Sedat Bayraktar ve Müzik Eğitmeni ve nefesli sazlar virtüözü Tufan Özkan tarafından şan, beden perküsyonu, diksiyon ile enstrüman konusunda eğitim alıyorlar.
Koro çalışmalarına Marmaris Kalimerhaba Derneği yanı sıra Marmaris Filarmoni Derneği de destek veriyor. Marmaris Filarmoni Derneği Başkanı Ahmet Altınöz, Solist Güler Akalın, Ord. Prof. Akordeonist Server Kerimov, Gitarist Yıldırım Özkaraman,  Piyanist Turgay Alpaslan  canlı müzik performansları ile katkı koyuyor.
Koronun kurucusu E. Tenor Sedat Bayraktar önümüzdeki yıl Marmaris Nostalji Korosu ile yurtiçi ve yurtdışı festivallere katılacaklarını söyledi. Marmaris’te bulunan onlarca Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Korosunun  özverili çalışmalarını takdirle izlediklerini, konserlerini takip ettiklerini belirten Bayraktar, Marmaris müzik yelpazesine farklı yepyeni bir renk, yepyeni bir koro kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Ses de bedenimizde bulunan diğer uzuvlarımız gibi çok değerli bir organdır. Bu organ konusunda eğitim alan herkes tıbbi bir engeli yoksa şarkı söyleyebilir. Onun için benim sesim yok önyargısı ile kimse hareket edip, bedenine ve Yaradan’a saygısızlık etmesin. Bize gelsin sesini nasıl kullanacağını öğrensin ve hep birlikte şarkı söylemenin mutluluğunu yaşasın” dedi.
Müzik Eğitmeni Tufan Özkan grupla şarkı söyleyerek kişilerin takım ruhunu kavrayıp, tümü disiplin sanatları olan güzel sanatlarda başarıya ulaştıklarını, yoğun iş dünyası stresinden sıyrılıp, kendilerine ayırdıkları haftada bir gün içindeki bu çok özel saatlerde rehabilite olup yenilendiklerini söyledi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*