Marmaris Günnücek Milli Parkı’nda  “Köpek Güzellik Yarışması” yapıldı. Hayvanseverleri bir araya toplayan yarışmada küçük dostlar kıyafet ve yetenek kategorilerinde yarıştılar. Sevimlilikleriyle hayvanseverlerin ilgi odağı olan köpekler, rengarenk kıyafetleri, başlarındaki kurdele ve tokalarıyla asilliğinden hiçbir şey kaybetmeden podyuma çıktı.

Marmaris Belediyesi’nin de katkılarıyla organize edilen yarışmanın geliri Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışlanırken, barınaktaki hayvanların sahiplenilmesini sağlamak, etkinliğin diğer amaçlarındandı. 3 kategoride gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren köpekler, mama ve kupalarla ödüllendirildi.

Yarışmada, köpekler kilogramağırlığına göre sınıflara ayrıldı. 0-10kg’da Turgay Gökşin’in köpeği Bıdık, 10-20 kg’da Mete Faks’ın köpeği Orlando, 20 kg ve üstü kategorisinde ise Taner Uysal’ın Şans ismini verdiği köpeği birinci oldu.

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Eda Tören yarışma sonunda “çok güzel bir yarışma oldu” diyerek katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*