Marmaris’te turizmi çeşitlendirmek ve 12 aya yaymak amacıyla Marmaris Belediyesi tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından 307 bin lira hibe kredi ile desteklenen ’Marmaris Bisiklet Rotaları Projesi’ 18 ayın sonunda Joya Del Mar Boutique Hotel’de gerçekleşen kapanış yemeği ile noktalandı. Yemeğe eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, Belediye Başkanı Ali Acar ve yardımcıları Dursun Kaplan, Hakan Köksal, Meclis üyeleri Halil Gökovalı, Acar Ünlü, birim amirleri, Tursab ve Getob Başkanları, acente temsilcileri, turizmciler ve proje ekibi katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Özel Kalem Müdürü ve aynı zamanda projenin Halkla İlişkiler, Tanıtım ve Pazarlama Sorumlusu Sedat Kirt yaptı. Kirt konuşmasında Bisiklet Rotaları Projesi’nin sadece bir başlangıç olduğunu söyleyerek, projenin asıl amacının Marmaris’te Avrupa Bisiklet Rotaları ağına uygun altyapıyı sağlayarak Avrupa’da bulunan 50 milyon bisikletli turistin ilçeye çekilmesi olduğunu söyledi. Bu konuda acentalardan destek istedi. Kirt konuşmasında ayrıca projenin iştirakçilerine ve gizli kahramanlarına teşekkür etti. Gecenin ikinci konuşmasını Proje Koordinatörü İsmet Kamil Öner Yaptı. Proje kapsamında yapılan altyapı çalışmaları hakkında teknik bilgi veren İsmet Kamil Öner, 5 dilde hazırlanan proje kitapçığının metin yazarı Pınar Pinzuti’ye teşekkür plaketi verdi. Gecede ayrıca, Getob Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Tursab Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ, Marmaris Bisiklet Derneği Başkanı Tolga Gök, EuroVelo Türkiye Koordinatörü Feridun Ekmekçi ve Marmaris Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Kocabıyık’a da projeye katkıları için teşekkür plaketi verildi.

Belediye Başkanı Ali Acar da, turizmi çeşitlendirmeye ve ilçedeki turizm ve tanıtım faaliyetlerini arttırmaya yönelik her türlü projeye ellerinden gelen desteği vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*