Marmaris’in Turgut Mahallesi’nde öğrenci sayısının 7’ye düşmesiyle kapatılıp, daha sonra başta Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi Acar Ünlü ve mahalle sakinlerinin örgütlü mücadelesiyle yeniden açılan Turgut İlköğretim Okulu mezunu öğrencilerinden Selinay CEYLAN uluslararası bir resim yarışmasında üçüncü oldu.
Konuyla ilgili konuşan Acar Ünlü , “Bizler istedik ki köylerdeki bütün okul öğrencileriyle yakından ilgilenilsin. Okulların kapatılması için değil imkanlarının geliştirilmesi için uğraşılsın. Verdiğimiz bu mücadelenin ne kadar haklı ve doğru olduğunu Selinay Ceylan kardeşimiz bize gösterdi. Bizler sadece görüntü ve şovla yapılan çalışmaları görmek istemiyoruz. Gerçekten de çocuklarla ilgilenilmesini istiyoruz” dedi.

Marmaris’e 25 kilometre uzaklıkta yer alan Turgut Mahallesi’ne giderek, burada farkındalık yaratmak isteyen Acar Ünlü ve onun öncülüğünde farklı meslek gruplarına mensup uzman kişilerin de katılımıyla oluşturulan “Bir İnsan” ekibi basın açıklamasında bulundu. Açıklamaya “Bir İnsan” ekibi üyelerinden Gökçe Söylemez, Tanla Söylemez, Nazlı Çevik, Güldal Bozdemir, Özge Göçer mahallede seçim çalışmaları kapsamında çalışma yapan CHP kadın kolları başkanı Canan Adalıoğlu, kadın kolu üyeleri ve gençlik kolları üyeleri eşlik etti.

“Bundan üç buçuk ay önce, öğrenci yok, fiziki alt yapı yetersiz ve öğretmen yok denilerek bu okul kapatılmak istendi. Şimdi bu kapatılan okuldan dünya üçüncüsü bir çocuğumuz çıkıyor. Bunu nasıl değerlendirmemiz lazım. Demek ki bir okulun öğrenci, fiziki ve öğretmen yetersizliği bu okuldan dünya üçüncüsü bir öğrenci çıkmasına engel değilmiş. Engel bizim zihinlerimizde. Zihinlerimizdeki engellerimizi aştığımız zaman büyük başarılar elde edebiliyoruz. Hep söylüyoruz yeter ki yürekler engelsiz olsun.”

Selinay CEYLAN da kendisine bu konuda destek olan bütün herkese teşekkür ederek, “Normalde fotoğraf ve resim benim ilgi alanım değildi. Ancak aldığımız fotoğraf eğitimi sonrası fotoğraf çekmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu öğrendim. Şuna inanıyorum ki ben bu yarışmada birinci de olabilirdim. Bu konuda bizlere yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Bir İnsan” ekibi de yaptıkları açıklamalarında, Şehirdeki olanakların daha fazla olduğunu, ancak mahallelerdeki öğrencilere de bu fırsatlar verildiği takdirde başarabileceklerini, bunun için daima öğrencilerin yanında olduklarını ifade ettiler.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*