Tiyatro ve dizi oyuncusu Berna Laçin, Anneler Günü’nde kızı Ada ile birlikte Carrefour Bursa Alışveriş Merkezi’nde sevenleriyle buluştu.

Banu Noyan organizasyonuyla anneler günü etkinliğine katılan Berna Laçin ve 13 yaşındaki kızı Ada,  önce ziyaretçilerle söyleşi yaptı. Ardından da özel imza günü etkinliğine katıldı.

Anneler Günü kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan yüzlerce kişi, Berna Laçin kızı Ada ile birlikte fotoğraf çektirdi. Anneler gününde kızıyla anne-kız ilişkilerini anlatan Laçin, merak edilen soruları da tüm samimiyetiyle yanıtladı.

Part time çalıştığını söyleyen Berna Laçin, “Çalıştığım zaman Ada’yı ihmal ettiğimi düşünüyorum” dedi. Anne olmanın hayatını değiştirdiğini dile getiren sanatçı, “İlk evlendiğimizde 5 sene çocuğumuz yoktu. Geriye dönüp baktığımda evimiz ekmek kokmuyordu. Ada doğunca bizim ev yuva oldu” dedi.

Evde kuralları olduğunu anlatan Laçin, “Eve bazı kurallar getirdim; ailece birlikte yemek yenecek. O düzeni koruyoruz. Anne-kız gezmeyi çok seviyoruz. Ada, Karaköy ve Kapalıçarşı’yı çok seviyor. Her yeri geziyoruz” diye konuştu.

Laçin, kızıyla anlaşamadıkları konuları ise şöyle anlattı: “Ada sebze sevmiyor. Ada biraz ağırkanlı. Meslek konusunda Ada’ya sunu diyorum: Mutlu olacağın işi yap. Ada masa başı iş yapamaz. Canı ne istiyorsa o olsun. Oyunculuk ve sunuculuğu ille de tavsiye etmem. Sadece bankacı olmasını istemem. Parayla uğraşmasın.”

Yeniden anne olmayı düşünüyor musunuz” sorusunu ise “Ada normal şartlarda kardeş istemiyor ama kardeş konusunda şöyle bir anlaşma yaptı benimle. Ona bir köpek daha alırsam, kardeş yapmama izin veriyor. Ben çok ağlardım kardeşim olsun diye ama Ada hiç öyle değil” şeklinde yanıtladı.

Küçük yaşından bu yana müzik eğitimi alan 13 yaşındaki Ada, 24 Mayıs’ta Sertab Erener’in konserinde sahneye çıkacağını ve flüt çalacağını söyledi. Ünlü bir annenin çocuğu olmanın zorluğunu yaşamadığını belirten Ada Eşiz, “Annemle sırdaşız. Babama göre daha çok zaman geçiriyoruz. Anneme çok düşkünüm” dedi.

Kızının doğumundan sonra takvimini ona göre ayarladığını söyleyen Berna Lacin, “Ada okulda arkadaşlarına annem çalışmıyor diyor. Çünkü o çıkarken ve geri döndüğünde evde oluyordum. Zaten bütün genç kızlık dönemimde çalıştım. Herkes tam tersini söyler ama Ada’nın doğması beni kurtardı ve hayatımı kolaylaştırdı. Çocuğum var diyerek birçok teklifi geri çevirdim. Ada 38 günlükten beri benimle birlikte her yeri geziyor. Birlikte bir hayat kurduk. Hem iş hem kariyer yapmak isteyenler çok erken çocuk sahibi olmasınlar” şeklinde konuştu.

Berna Laçin şarkı söyleyen bir hayranının “Nasıl ünlü olurum” sorusuna “Onu ben bilemem, şarkı yarışmalarındakilere sorun Sibel Can’a Sertab Erener’e… Sesin de güzel, ihbar edin de şarkı yarışmasına gitsin” dedi.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*