Marmaris’te 23 Nisan kutlamaları sokağa taştı. Marmaris Belediyesi, özel süslediği araçlarla mahalleleri dolaşarak çocuk şarkıları yayınladı. Coşku tüm Marmaris’i sardı.

Koronavirüs salgını nedeniyle geniş katılımlı kutlamalar yapılamayınca Marmaris Belediyesi,

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıl coşkusunu çocukların ayağına götürdü. Özel olarak süslenmiş araçlar mahalleleri dolaşarak çocuk şarkıları yayınladı. Şarkılar sadece çocuklara değil tüm Marmaris sakinlerine bayram coşkusunu yaşattı. Ellerinde bayraklarla camlara çıkan çocukların neşesi görülmeye değerdi.

VİRÜS ENGEL OLAMADI

Ulusal egemenliğin 100. yılını kutlamalarının koronavirüs salgını nedeniyle yapılamadığını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Gönül isterdi ki bu özel yılı geniş katılımlı etkinliklerle kutlayalım. Ancak dünyanın sorunu haline gelen koronavirüs salgını buna engel oldu. Ancak içimizdeki coşkuyu, sevgiyi ve gururu yaşamamıza engel olamadı. Evlerimizi, balkonlarımızı, camlarımızı bayraklarla süsledik. Çocuklarımızın 23 Nisan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili yaptıkları resimleri, söyledikleri şarkıları sosyal medya hesaplarımızdan yayınladık. 23 Nisan Bayramı’nda da çocuklarımızı mutlu etmek, neşelendirmek ve bayramlarını kutlamak için sokakları dolaştık. Bu sene böyle biraz buruk oldu ama önümüzdeki yıl çok daha geniş kapsamlı kutlamalarla bu büyük bayramı kutlayacağız” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*