Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, meclis üyeleriyle gerçekleştirdiği Fethiye ziyaretinin ardından, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da iade-i ziyarette bulundu. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar yaptıkları açıklamada, büyükşehir yasasının Muğla’ya fayda getirmediğini belirterek, Muğla’nın geleceği için hoşgörü, paylaşım ve ortak akıl çağrısı yaptılar.

 

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri’ni Marmaris’te misafir etti. Ziyarette Marmaris Belediyesi Meclis üyeleri ve birim müdürleri hazır bulundu.

İki günlük çalışma programı için Marmaris’e gelen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri öğle yemeğinde Yat Liman’ında Nil restoranda gazetecilerle bir araya geldiler.Gerçekleştirdikleri iade-i ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, böyle bir ziyaret geleneği başlattığından dolayı Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’a teşekkür etti.

Saatcı, şunları söyledi:  “Sadece ortak görüşümüz olan Muğla sevdası bizi bir araya getiriyor. Yani bu birliktelik bizim Muğla konusunda hemfikir olmamızdan kaynaklanıyor.Türkiye’nin de bu hoşgörüye, bu paylaşıma,  bu ortak akla ihtiyacı var. Her şeyden önce Muğla’nın buna ihtiyacı var. İnşallah biz bunu gerçekleştirmek için iki kardeş ve etrafımıza gelen diğer belediye başkanı arkadaşlarımızla beraber devam ettirmeye gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.

İlçe belediyelerinin buluşmasında özel bir düşünce olmadığını kaydeden Başkan Acar, şöyle konuştu: “Dünyanın bir diğer ucundaki belediyelerle kardeş şehir yapıldığı, sosyal kültürel paylaşımların yapıldığını gören yaşayan bizler, neden Muğla’nın diğer belediye başkanları ile bir araya gelmesinler. Belediyelerin ekipleri kendi aralarında bir araya gelerek hizmet tarzı anlayışını paylaşmasınlar. Burada amaç daha iyiyi daha başarıyı elde etme adına yapılan bir programdı. Biz bir dizi ziyaretlerimize geçmiş yıllarda başlamıştık. Meslektaş olarak bir hukukumuz bir dostluğumuz var. Başkanımın da ifade ettiği gibi başka siyasi görüşü, başka dünya görüşü hiç önemli değil. Muğla özeline baktığımızda yerleşim yeri olarak tercih edilen üç özel bölge Bodrum, Marmaris ve Fethiye. Bunun yanı sıra turizm potansiyelinin bu kadar güçlü olduğu bu bölgelerde biz istesek de birbirimizden kopamayız.” (Seycan AKMAN/Ajans DORA)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*