Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris’te yaşayan Hristiyan hemşehrilerimizin 25 Aralık Noel Bayramı’nı kutladı.

Başkan Acar, “Ne mutlu ki millet olarak, tarih boyunca muhteşem medeniyet ve kültürümüzden aldığımız güçle, farklılıkları toplumsal yaşamın bir gereği görerek, sevgi, saygı ve hoşgörü içinde yaşamayı başarmış bulunuyoruz. Bu ortamı daha da pekiştirmek, ve güçlendirmek hepimizin ortak görevidir” dedi.
Başkan Acar’ın mesajını şöyle sürdürdü; “Dünyamız son yıllarda başta Ortadoğu olmak üzere etnik, dini ve ekonomik kavgaların birbirine karıştığı kanlı bir dönemden geçiyor. Sadece son birkaç yıl içinde yanı başımızda yüz binlerce insan bu kirli savaşta hayatını kaybetti. Milyonlarca insan evlerinden ve vatanlarından ayrılmak zorunda kaldı. İnsanlığın binlerce yılda oluşturduğu medeniyetler bir anda yok edildi. Büyük acılar yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Bu süreçte İnsanlığın en büyük hasretinin, çatışma ve gerginliklerden uzak, barış, huzur içinde bir hayat sürmek. Bunun için dualarımız her şeyden önce barış ve bir arada yaşam için olmalıdır.
Hristiyanlar için İsa Mesih’in dünyaya gelmesinin yıldönümü olarak kutlanan Noel Bayramı’nın insanlığın muhtaç olduğu evrensel barışa, sevgi, hoşgörü ve bir arada yaşama kültürüne katkıda bulunmasını diliyor, Tüm Hristiyanların Noel Yortularını kutluyorum.”

(Basın Bülteni)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*