2017 yılında başlayan görüşmeler sonrası geçtiğimiz Ocak ayında işbirliği protokolü imzalayan Marmaris ve Nizhnekamsk şehirlerinin ilişkileri hızla gelişiyor.
Nizhnekamsk Belediyesi’nin daveti üzerine Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti’ne gidecek olan Başkan Ali Acar, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un da konuğu olacak.
10-11 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Nizhnekamsk ziyareti sırasında Nizhnekamsk Belediyesi’yle işbirliği görüşmelerinin yanısıra basın toplantısı, anaokulu, çocuk teknoparkı, kütüphane ile tarihi cami ve kilise ziyaretleri de programda yeralıyor. Başkan Acar ayrıca öğlen yemeğini Tatar bir aileyle birlikte yiyecek ve geleneksel aile yapısını yakından tanıma fırsatı bulacak.
Tataristan programının son günü ise başkent Kazan’da gerçekleşecek. Türkiye ile işbirliğini artırmada büyük emekleri olan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un Marmaris heyetini kabulü büyük önem taşıyor. Eski bir otomobil sporcusu olan Cumhurbaşkanı Minnihanov’a TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı’nın hazırlatmış olduğu özel bir hediyeyle birlikte 13-16 Eylül’deki Dünya Ralli Şampiyonası Marmaris Etabı’na “onur konuğu” olarak katılması için davette bulunulacak. Kazan’da ayrıca T.C. Kazan Başkonsolosluğu, Tataristan Belediyeler Birliği ve Devlet Turizm Komitesi de Başkan Acar’ın ziyaret edeceği kurumlar arasında. Ülkenin önemli turizmcilerinin hazır bulunacağı toplantılarda Tataristan’dan Dalaman Havalimanı’na gerçekleşecek uçuşlar ve Tatar halkına Marmaris’in daha yakından tanıtımı ele alınacak. Bu görüşmelerde Başkan Acar’a Dalaman Havalimanı yöneticileri ile Anex Tour yetkilileri de eşlik edecek.
Bu arada, Marmaris heyetinin ziyareti öncesinde Nizhnekamsk şehrinde önemli noktalara Marmaris görselleri yerleştirildi, tanıtım filmleri havalimanlarında gösterilmeye başlandı.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*