Belediye Başkanı Ali Acar, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Başkan Acar mesajında şunları söyledi;

Tarihin her döneminde öğretmenler; bilginin, çağdaşlığın, aydınlanmanın, sevginin, barışın ve hoşgörünün öncüleri, toplumun örnek alınan insanları olmuşlardır.
Laik, demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk de, “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” özdeyişiyle, karanlıklara ışık tutan, geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize verdiği önemi ve değeri dile getirmiştir.

İyi yetiştirilmiş, aydın, bilimin ışığından ayrılmayan gençlerin geleceğe yapılan en önemli yatırım olduğunu bilerek hareket eden öğretmenlerimiz, bugün ülkenin en ücra köşelerinde dahi özveriyle çalışmaktadır. Çağdaş Türkiye’nin gelecek hedeflerine ulaşmasında, kuşkusuz ki okuyan, okuduğunu düşünen, düşündüğünü irdeleyen, soru soran bir toplumun varlığı kaçınılmazdır. İşte öğretmenlerimiz düşünen ve sorgulayan bir geleceği şekillendirmek adına, olağanüstü önemli bir görev yapmaktadırlar.

Ülkemizin bu gününü olduğu kadar geleceğini de ilgilendiren eğitim; sistemiyle, anlayışıyla, yönetimleriyle, kadrosuyla, okullarıyla ve tüm aşamalarıyla başarıyı yakaladığında aydınlık yarınlar bir hayal olmaktan çıkacaktır. Bu noktadan hareketle; yerel yönetim olarak eğitime ve kurumlarına verdiğimiz destek önümüzdeki günlerde de devam edecektir.

Ülkemizi insanımızı; eşit, özgür, aklın ve bilimin ışığıyla aydınlanmış bir geleceğe taşımak ideali ile görevlerini layıkıyla yerine getirmiş emekli veya çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, atanmayı bekleyen genç öğretmenlerimizin de yollarının açık olmasını diliyorum.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*