Marmaris İlçe Kaymakamlığı’nca düzenlenen törenle, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Marmaris’imize gelişinin yıldönümü kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla sürdü. Törende resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. .
Emekli Astsubay Erol Uysal, tören kapsamında yaptığı konuşma yaptı. Törende Marmaris Ticaret Odası tarafından zeybek gösterisi düzenlendi.
“Bir Resim Yap Çocuğum” isimli şiir eşliğinde Mustafa Kemal Atatürk portre canlandırması gerçekleştirildi. Gösterilerin sonunda ellerinde ‘Paşam Marmaris’imize Hoşgeldin’ yazılı bir pankartla Atatürk anıtı önünde kalabalığı selamladı. Tören kapsamında Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu, Atatürk’ün sevdiği ve O’na yazılmış marşlardan oluşan mini bir konser verdi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  Marmaris’e gelişinin 83. yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Meydanı‘nda Marmaris İlçe Kaymakamlığı’nca düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından Atatürk konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Emekli Astsubay Erol Uysal, yaptığı konuşmada, Atatürk’ün Marmaris’e denizden 23 Şubat 1935’te gelişinin 83. yılını onurla gururla kutladıklarını söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Marmaris’e iki kez geldiğini tarihi notlarıyla birlikte aktaran Uysal, “Atatürk’ü anmanın Türkiye Cumhuriyeti‘ni kurmadan önce ve sonrasındaki azim ve kararlılığının bilincinde olarak O’nu her yıl daha çok arıyor ve özlüyoruz. Atatürk ulusumuzun onur ve gurur abidesi olduğu kadar yabancı ulusların da takdir ettiği ve övdüğü milli bir kahramandır.” diye konuştu.

Atatürk’ün ilçeyi ziyarette kullandığı Gülcemal ve Ege Vapuru’nu temsilen bir yelkenli, denizden geçiş yaptı. Yelkenlide Atatürk resimleri ve Türk bayrakları asıldı.

Törende Marmaris Ticaret Odası tarafından zeybek gösterisi düzenlendi.  “Bir Resim Yap Çocuğum” isimli şiir eşliğinde Mustafa Kemal Atatürk portre canlandırması gerçekleştirildi. Gösterilerin sonunda ellerinde ‘Paşam Marmaris’imize Hoşgeldin’ yazılı bir pankartla Atatürk anıtı önünde kalabalığı selamladı. Tören kapsamında Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu, Atatürk’ün sevdiği ve O’na yazılmış marşlardan oluşan mini bir konser verdi. Alandakiler, askeri bandoya alkışlarla eşlik etti.

Törenin ardından Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde Marmaris Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Atatürk” konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*