Marmaris Ticaret Odası ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenecek defileyle Atatürk’ün hayatı boyunca giymiş olduğu kıyafetleri Marmarisliler görme fırsatı yakalayacak.

29 Ekim günü saat 20.30’da Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan defileye başta Marmarisliler olmak üzere, birçok çevre ilçelerden gelecek misafirlerinde bu muhteşem defileyi izlemesi bekleniyor.
Defile hakkında bilgi veren Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, “MTO olarak Cumhuriyetimizin 95’inci yılını kutlamak ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak adına Onun onuruna bu defileyi düzenliyoruz. Ankara Olgunlaşma Enstitüsü ile protokol imzaladık. Çok büyük bir organizasyon, daha önce büyükelçiliklerde ve birçok yerde gerçekleştirilmiş bu defileyi Marmaris’te de gerçekleştireceğiz. Bu defileyi halkımıza da izlettirmek istedik. Çok güzel ve özel bir defile olacak. Defileyi izlemeye gelenler Ulu Önder Atatürk’ün hayatı boyunca kullandığı kıyafetleri görme fırsatı yakalayacak. Defilede 94 parça kıyafet yer alıyor. Bütün Marmarislileri bu muhteşem defileyi izlemeye davet ediyoruz.” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*