Uluslararası taşımacılık ve denizcilik sektörünün öncü kuruluşlarından Arkas Holding ile marinacılık sektörünün liderlerinden biri olan Milta Bodrum Marina’nın güçlerini ve deniz tutkularını bir araya getirerek organize ettiği “ARKAS MİLTA MARİNA CUP 2015”, Türkiye Yelken Federasyonu desteğiyle gerçekleşti. Bodrum Marina Yacht Club’ta gerçekleşen açılış kokteylinin ardından, yarış 25 tekne ve 300’e yakın yarışçının katılımı ile start aldı. Bodrum açıklarında kurulan hatta ekipler, Bodrum – Kos etabında, yaklaşık 20 millik coğrafi rotada birinci günü tamamladılar.

Yarışın ikinci gününde Kargı adasında hazırlanan hatta buluşan yarışçılar, start düdüğü ile birlikte Kıstak Adasından da geçerek Bodrum’da finiş aldılar. Üçüncü gün ise Köçek Adasında kurulan 20 millik parkurda yaklaşık 18 knot rüzgarla mücadeleyi tamamladır. Arkas Milta Marina Cup’ın son gününde hazırlanan yaklaşık 19 millik şamandıra etabında yarışçılar son bir kez daha yelken açtılar.

Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen zorlu mücadelenin son akşamında, Milta Bodrum Marina içerisinde bulunan, tarihi Osmanlı Tersanesi sit alanında düzenlenen görkemli kapanış ve ödül gecesinde yarışçılara kupaları verildi. IRC-0 Sınıfı birincisi FLYING BOX –ARKAS teknesiyle Arkas Sailing Team, IRC-1 Sınıfı birincisi SKY MARİNE – AQUAVİT teknesiyle TARIK AZİZOĞLU, IRC-2 Sınıfı birincisi KARAVİDA teknesiyle ALP DOĞUOĞLU, IRC-3 Sınıfı birincisi HENİ teknesiyle ESER İNCE ve IRC-4 Sınıfı birincisi LADY SUN teknesiyle ÖZER KÜÇÜKGÖL oldu.

Ödül töreninin ardından başlayan canlı müzik performansı ile yarışçılar, doyasıya eğlenerek yorgunluklarını attılar.

ARKAS MİLTA MARİNA CUP SONUÇLAR

IRC-0

1.ARKAS-FLYİNG BOX – CENK DEĞER – ARKAS SAİLİNG TEAM

2.CFM – CEM ÖZDEMİR – TOKA YELKEN EKİBİ

3.GİN – HAKAN BÖRTECENE

IRC-1

1.SKYMARİNE – AQUAVİT – TARIK AZİZOĞLU

2.ARES – GÖZTEPE –AKIN AKBALIK

3.DERE CONSTRUCTİON – ANYWAY – KENAN DEĞERLİ

IRC-2

1.KARAVİDA – ALP DOĞUOĞLU

2.MATADOR – CÜNEYT BÜYÜKUÇAK

3.PALMARİNA SAİLİNG – İZMİR YELKEN – KAAN ÖZGÖNENÇ

IRC-3

1.HENİ – ESER İNCE

2.YEDİÇERİLER – VAROL HIDIR

3.VEL25 – AYTUĞ ÜRER

IRC-4

1.LADY SUN – ÖZER KÜÇÜKGOL

2.MİHO – MURAT OKAY

3.DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ – KALKIŞ – CİHAT KALKIŞ

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*