Bu yıl 5. si düzenlenen Dünyanın İncisi Marmaris “Arıcanlar Tatilde Bisiklet Kampı ”  26-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. Marmaris Dayanışma Derneği tarafından İbrahim ve Gamze Onat çifti organizasyon sorumluluğunda düzenlenen kamp, 6 gün sürecek.

Marmaris doğumlu bisiklet tutkunu İbrahim Onat, 2011 yılında bisikleti ile ilk turunu Marmaris-Suriye-Ürdün-Mısır olmak üzere 32 günde 3200 km yol pedallayarak gerçekleştirdi. İki kişi başladığı turda, Türkiye’den kendisini destekleyen bisikletseverlerin de katılımıyla bisiklet kampları başlattı. 2011 yılından beri düzenlediği bisiklet turlarına bir yenisini daha ekleyerek 2012 yılında 7 ay süren Kahire-Cape Town arasında 14250 km yol pedallayıp 12 ülke geçerek Afrika turu gerçekleştirdi. Tek başına gerçekleştirdiği Afrika turunda da ailesinden ve bisikletseverlerden büyük destek gördü.

Bisiklet tutkunu İbrahim Onat, eşi Gamze Onat ve 4 yaşından beri bisiklet kullanan 8 yaşındaki kızı Azra’nın destek verdiği “Arıcanlar Tatilde Bisiklet Kampı” hazırlıklarına başladı. 26 Mayıs 2015 tarihinde saat 08.00’de Marmaris Kapalı Spor Salonu Tenis Akademisi’nde başlayacak bisiklet kampı buluşması dünyanın incisi Marmaris’in köyleri ve koylarında yapılacak turlarla devam edecek.

İlk gün yapılacak Arıcanlar Tatilde Bisiklet Kampı tanıtımı için gerçekleşecek açılışa, yerli ve yabancı halk katılacak. Netsel Marina tarafından verilecek kokteyle tüm yat limanı ve Netsel Marina’da misafir olan yat sahipleri de katılacak.

İlk gün bisikletlerle İçmeler, Asparan, Hisarönü turundan sonra Turgut Köyü sahilinde çadır kampı kurulacak. Geniş güvenlik önlemlerinin alınacağı kamp alanı 6 gün boyunca tur katılımcılarını misafir edecek.

Türkiye’nin çeşitli illerinden kendi maddi imkanları ile 100 kişinin katılacağı kampta, 350 km yol pedallanacak. Renkli görüntülere sahne olacak Marmaris ve çevresindeki köy yollarında Kaymakamlık, Bölge Trafik Amirliği ve Jandarma tarafından yol güvenliği sağlanacaktır.

18 yaşından 70 yaşına kadar katılımcıların olduğu Arıcanlar Tatilde Bisiklet Kampı’nda kamp süresince sürpriz etkinlikler yapılacak. 28 Mayıs akşamı Turgut Köyü’ndeki kamp alanında açık havada nostalji film gösterimi yapılacak. Film gösterisi halka açık gerçekleştirilecek. Son gecede canlı müzik eşliğinde eğlenecek olan bisikletseverlere çekiliş sonucu hediyeler de dağıtılacak. Misafirler Marmaris’e döndüklerinde ise veda barbekü partisi ile yolcu edilecekler.

Bisiklet sporunu sevdirmek, kullanımını arttırmak amaçlı gerçekleştirilecek kampta, daha temiz bir çevre, daha bol oksijen teması işleniyor. Çevre esnafların ve dünyaca ünlü markaların desteklediği kampta, bölge güzelliklerini tanıtmanın yanı sıra kamp katılımcılarının kaynaşması, sosyal ve sportif anlamda kendilerini ifade etmesi hedeflenecek.

Arıcanlar Tatilde Kamp Programı

1.Gün 26 Mayıs: Marmaris-İçmeler- Asparan -Hisarönü-Turgut (37 km)  (Kamp Alanı)

2.Gün 27 Mayıs: Turgut – Bayır -Kayalıözü – Osmaniye Zirve – Hacıağaç – Bayır-Turgut ( 60 km)

3.Gün 28 Mayıs: Turgut – Hisarönü -Değirmenyanı – Bördübet – Amazon – Seyirtepe – Datça Yolu – Hisarönü – Turgut (67 km)

4.Gün 29 Mayıs: Turgut – Hisarönü -Asparan – Ovacık – Karacasöğüt – Ayınkoyu – Yeşil Belde – Değirmenyanı -Turgut (95 km)

5.Gün 30 Mayıs: Turgut -Selimiye – Söğüt -Bozburun – Bayır-Turgut (56 km)

6.Gün 31 Mayıs:  Turgut –Hacıağaç – İçmeler -Marmaris (34 km)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*