Bu yıl 16-20 Mayıs tarihleri arasında 7.si düzenlenen “Uluslararası Aquamasters Yüzme Yarışları” 20 Mayıs Pazar günü, Uluslararası Arena Aquamasters Martı Hotel Açık Su Şampiyonası ve sonrasında düzenlenen kupa töreniyle sona erdi. Martı La Perla Hotel’de gerçekleştirilen kupa töreninde başarılı sporcular kupalarını Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel ve Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner’in elinden aldı.

4 gün süren yarışların 3. gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı şampiyonaya katılan sporcular tarafından coşkuyla kutlanırken, yarışların dördüncü gününde kupalar sahiplerini buldu. Aquamasters yarışlarında takım sıralamasında birinciliği MSC Euro Lviv takımı, ikinciliği Üsküdar Su Sporları, üçüncülüğü ise Galatasaray Spor Kulübü aldı.

Dünyanın dört bir yanından deniz ve yüzme tutkunu sporcuların yer aldığı organizasyona, bu yıl 64 Takım, 240 erkek, 165 kadın toplam 405 sporcuyla rekor düzeyde katılım gerçekleşti.

Marmaris Belediyesi’ne organizasyon komitesi tarafından katkıları için teşekkür plaketi verildi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*