Antakya lezzetlerini Marmarislilerle buluşturmak amacıyla Marmaris’te Antakya Kebap Salonu açıldı. Antakya’da aynı bölgede rakip olarak işletmecilik yapan, Turgut Demirel, Bülent Yolcu, Ali Çiftçi ve Sezer Koçak, bir araya gelerek Antakya mutfağını Marmaris’e getirmekten mutlu olduklarını söylediler. Marmaris yaşayanlarına Antakya lezzetlerini tattırmak ve turizme katkı sağlamak amacıyla işletmeyi açan ortaklar, Antakya’nın  birbirinden lezzetli tepsi kebabı, Ali Nazik, kağıt kebabı, çiğ köfte, içli köfte, humus ve olmazsa olmazlarından künefeyi sevdireceklerini söylediler.

Ortaklardan Turgut Demirel, “Kebabın diyarından gelen birisi olarak Marmaris’e güzel bir kebapçı kazandırdığımızı düşünüyoruz. Biz Antakya sofrasını Marmaris’e taşıyoruz. Çok iddialıyız. Ustalarımız ve çalışanlarımız Antakya’dan  geldiler. Gerçek Antakya kebabı isteyenleri, Antakya Kebap Salonu’muza bekliyoruz” dedi.

Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği açılışa CHP İlçe Başkanı Mehmet Oktay, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız ve eşi, siyasi partiler, iş adamları ve işletme sahipleri katıldı. Antakya mutfağının eşsiz lezzetlerinin sergilendiği açılışta özellikle kebaplardan çok memnun kalan misafirler, Marmaris’e böyle mekanların açılması bizlere Türkiye’nin eşsiz yemek kültürüne sahip olduğunu bir kez daha gösteriyor dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*