ABD’nin San Diego kentinde sağlık testleri üzerine hizmet veren Confirm Biosciensces kurucusu Türk iş kadını Zeynep Ilgaz Pala ve şirketi, ABD’de 2015 “En İyi İşvereni- En İyi İş Yeri (Best Places to Work For)” ödülüne layık görüldü.

Zeynep Ilgaz Pala, yaptığı açıklamada,  California San Digego Paradise Point Resort’da düzenlenen ve San Diego Ticaret Odası Başkanı Jerry Sanders’in yanı sıra seçkin iş adamlarının katıldığı gala gecesinde ödülünü al0615-0235dığını bildirdi. ”Bu ödüle layık görülen şirketimin performasını çalışanlarımıza borçluyuz” diyen Zeynep Ilgaz Pala,  ”San Diego’nun En İyi İşverenleri 2015 Benchmark çalışmasına farklı büyüklük ve sektörlerden yüzlerce şirket katıldı. Katılımcı şirketler (Best Places to Work For) Programının Best Companies Group analiz yöntemleri ve çalışanlar üzerinde uygulanan anket ile seçildi. Seçilme kriterleri arasinda , şirket kültürü, işyeri politikası, çalışanlara verilen sağlık sigortası, emeklilik sigortası, esnek çalısma saatleri, aileye yönelik faydalar, ektra bonus planları, çalışanlar için düzenlenen faaliyetler vardı. Dört farklı katagoride verilen ödülde, Confirm Biosciences (Tasdik Laboratuvarı) orta büyüklükteki şirket katagorisinde ödül aldı. En İyi İş Yeri ödülü Confirm Biosciences’in çalışanlarının gücü ve kalitesini de tasdikliyor. Bu çalışanlar şirketin her kademesinde, stratejiyi, uygulamayı ve işletmenin değerlerini belirleyen üst düzey yöneticilerden, müşterilerle birebir irtibatta olan çalışanlara kadar her çalışanı içeriyor. Çalışanlarımız bizim için müşterimiz kadar önemli, onlar için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.”dedi.

Forbes ve Fortune gibi dünyaca ünlü dergilere ayda 1-2 kez makaleler de yazdığını ifade eden Zeynep Ilgaz Pala, San Diego State Üniversitesi’nde bu yıl akademisyen olarak International Entrepreneurship (Uluslararasi Girişimcilik) alanında haftada bir derse gireceğini, öğrencilerine ”Türk kızı” olarak Türkiye hakkında bilgiler de vereceğini söyledi.

Zeynep Ilgaz Pala, Boğaziçi Üniversitesinden mezun olduktan sonra eşi Serhat Pala ile 1997 yılında işletme alanında yüksek lisans yapmak üzere gittikleri ABD’de evlerinin garajında çok küçük bir sermayeyle kurdukları Test Country (Test Ülkesi) şirketiyle başladıkları iş hayatına, sağlık testleri üzerine hizmet verdikleri Confirm BioSciences (Tasdik Laboratuvarını) da eklediklerini hatırlattı.

0615-0036

ABD’nin ‘’Yükselen Yıldızı Türk Aile’’nin Aldığı Ödüller

Kenan ve Arden adlı iki oğulları bulunan Zeynep Ilgaz Pala ve eşi Serhat Pala’nın ABD’deki başarılı iş yaşamında aldıkları ödülleri ise şunlar:

2008 – Serhat Pala’nın kurduğu TestCountry (Test Ülkesi) adlı şirket ülkenin en hızlı büyüyen 500 şirketi listesine girdi. Serhat Pala Türk Amerikan İş Konyesi’nin (TAİK) verdiği “Amerika’da Yılın Ticaret Lideri” ödülünü aldı.

2008- Zeynep Ilgaz Pala San Diego Metropolitan tarafından 40 yaş altında 40 başarılı iş adamı/iş kadını ödülü.

2009 – Zeynep Ilgaz Pala – YRising Star Award ’Yükselen Yıldız’ ödülüne layık görülmüş, ödülünü San Diego State Üniversitesi (SDSU) Dekanı Prof.Dr. Gail Muaghton’un elinden aldı.

2010 – Zeynep Ilgaz Pala- San Diego Eyaleti tarafından yılda bir kez verilen – ”Yeni Nesil Ödülü” nün sahibi oldu.

2013 -2014 Zeynep Ilgaz Pala, Inc- Amerika’nın ”En hızlı büyüyen şirketler” listesine girerek ödül aldı.

2014- Zeynep Ilgaz Pala, New Yort’ta düzenlenen törenle ABD’nin iş dünyasındaki Oscar’ı olarak nitelendirilen Stevie Awards for Women in Business Winners yarışmasında “İş Ürünleri Kategorisinde” Yılın İş Kadını Girişimcisi ödülünü aldı.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*