21 Haziran 2022 Salı günü saat 20.00 sıralarında Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar mevkiinde bulunan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan orman yangınına müdahaleler devam ediyor.

Şiddetli rüzgârında etkisiyle büyüyen yangına havadan ve karadan ekiplerce müdahalede bulunuluyor. Havanın kararmasının ardından yangına 576 personel, 148 arazöz ve 53 iş makinesi ile karadan müdahaleye devam edildi.
Günün ilk ışıklarıyla birlikte 20 helikopter, 14 uçak olmak üzere toplam 34 hava aracı, sabaha kadar mücadele eden kara ekiplerine destek vermek için göreve başladı.

“Yangını en kısa sürede kontrol altına almak için tüm imkanlar seferber edilmiş, takviye ekipler yangın bölgesine yönlendirilmiştir.”
Marmaris yangını 15. saatine girerken havadan ve karadan söndürme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor 20 helikopter ve 14 uçak havadan söndürme çalışmalarına devam ederken karada ise 688’i OGM personeli olmak üzere 1494 personel 363 kamu aracı ve 39 iş makinası yangın söndürme çalışmalarına katılıyor.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*