Antalya’da yedincisi düzenlenen Uluslar arası Altın Kep Aşçılar yarışmasına Güney Ege Marmaris Aşçılar Derneği’nin (GEMAD) desteğiyle katılan Halit Narin Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, Antalya’dan dereceyle döndü. Turizm Otelcilik okullarından 112 okulun katıldığı yarışmada Arifcan Akan, Salih Sidar ve Niyazi Şengül’den oluşan ekip “Meyveli çupra sarma” yemeğiyle Türkiye birincisi oldu. Kendi kategorilerinde Altın Kep  yarışmasında birinciliğini alan öğrenciler ödülleriyle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ı ziyaret ettiler.

Aldoğan öğrencileri elde ettikleri başarı nedeniyle tebrik ederken “Onlarla gurur duyuyoruz. Marmaris başarıya doymuyor. Her alanda başarılı öğrencilerimiz var. Bu başarılara her gün bir yenisi ekleniyor.” Şeklinde konuştu.

Öğrenciler yaptıkları Meyveli Çupra Sarma yemeğiyle, Türkiye birinciliği almalarındaki en büyük payın okul idaresi ve öğretmelerinin olduğunu söylerken, kendilerine her zaman destek olan GEMAD yönetimine teşekkür etmeyi de ihmal etmediler.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*