Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından hazırlanan  “Akıllı Can Melek” projesi kapsamında Marmaris’te bir yemek düzenlendi. Düzenlenen yemeğe Muğla Valisi Amir Çiçek, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar ve Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl’ün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Bu proje ile engelli bireylerin ya da Alzheimer hastalarının belirli alan dışına çıkması durumunda data ve ses sistemiyle takibi ve kontrol edilebilmesi sağlanacak. Tanıtım toplantısında konuşma yapan Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu “Amacımız bu projenin sürdürülebilir olması” dedi.

Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzaktan Algılama ve Uygulama Araştırma Merkez Müdürü Proje Yürütücüsü Yardımcı Doç.Dr. Ceyhun Özçelik ise projeyle ilgili bilgi verdi. Rektör Mansur Harmandar da “Türkiye’de yaşayan ve mümkün olursa bütün dünyadaki engelli bireylerimize Akıllı Can Melek projesi kapsamındaki akıllı bileği ulaştırmak” dedi.

Düzenlenen gecede Muğla Valisi Amir Çiçek de bir konuşma yaptı. Çiçek, kürsüye gelirken engelli minik bir kız çocuğunu da elinden tutarak getirdi. “Bu bir sorumluluk projesidir” diyen Vali Çiçek, Muğla’da böyle bir çalışmayı başlatan arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*