Her ay bir fotoğraf sanatçısını Marmaris’te ağırlayan Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği,  (MARFOD) 2017’nin ilk konuğu olarak dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş’ı konuk etti.

Fotoğraf Dergisi’nde sürekli gezi ve fotoğraf metinleri de kaleme alan Faruk Akbaş, MARFOD Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği  “M.Kamil Dürüst Fotoğraf Evi”nde gerçekleşen “İYİ FOTOĞRAFIN SIRLARI” söyleşisine katıldı. Yoğun ilgi gören etkinliği takip etmek isteyen 100 kadar fotoğraf tutkunu, MARFOD salonuna sığmadı, bazıları söyleşiyi ayakta izlemek zorunda kaldı.

Faruk Akbaş , 2 saat süren programda,  doğru fotoğraf nasıl çekilir, güzel bir kompozisyon nasıl oluşturulur sorularının yanıtını, sinevizyonla sergilenen fotoğrafları eşliğinde vermeye çalıştı. Söyleşi kadar, Türkiye ve dünya coğrafyasından Akbaş tarafından çekilmiş, fotoğraflardan derlenen yüzlerce kare ile desteklenen sunum büyük beğeni topladı.

Konuk sanatçı ayrıca fotoğraf sanatı üzerine yayınlamış olduğu kitapları katılımcılar için imzaladı. Etkinlik sonunda Marfod yönetim kurulu başkanı Koray Ürkmez tarafından Faruk Akbaş’a teşekkür belgesi verildi.

Akbaş, Ülkenin içinde bulunduğu zor dönemde, sanatçılara, aydınlara daha çok görev düştüğüne inandığını kaydeden Faruk Akbaş, sanatsal etkinliklerin, toplumu biraraya getirip, kaynaştırdığını dile getirdi. (Ajans DORA)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*