Türk müzik ve televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Ahmet Cemal, Marmaris’in gözde eğlence mekanlarından, Yat Limanı’ndaki Yelken Fora’da sahne almaya başladı.

Yelken Fora’nın nezih ortamında, kendisine eşlik eden “48 Buçuk” adlı orkestrasının eşliğinde Cuma ve Cumartesi akşamları kulakların pasını silen, geceye keyif katan Ahmet Cemal, yaklaşık 6 ay önce Marmaris’e yerleşmiş. Beste ve albümleri de bulunan Ahmet Cemal’in geçmişi bir sanatçı, aynı zamanda bir yapımcı olarak başarılarla dolu..

MÜZİK VE TV DÜNYASININ TANINMIŞ İSMİ
İstanbul doğumlu Ahmet Cemal, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu. 8 yıl T.C Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu’nda çalıştıktan sonra, 2 yıl Cemal Reşit Rey Opera Korosu’nda yer aldı. Deniz Seki ve Zerrin Özer’e vokalist olarak eşlik eden sanatçı, aynı zamanda solo çalışmalarına devam etti. Sırasıyla BRT, Show TV ve TV 8’de yapımcılık ve sunuculuk yapan Ahmet Cemal, tv8’de ise yaklaşık 15 yıl yapımcılık görevin sürdürdü. Yıllarca sanatçıları ekranlarla buluşturan Ahmet Cemal, biriktirdiği notaları “Beklenen Şarkılar” adlı albümüne sığdırdı.
SEYFİ DURSUN’LA DÜET YAPTI, FOTOĞRAFLARINI BAYÜLGEN ÇEKTİ
Birbirinden değerli isimlerin sanatçıya eşlik ettiği albümde Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin) Zeki Müren’in eşsiz eseri “Beklenen Şarkı -Gözlerinin İçine Başka Hayal Girmesin”i Ahmet Cemal ile yorumladı. ‘Seninle Bir Sonbahar’, ‘Ayrılsak da Beraberiz’ ‘Beklenen Şarkı’, ‘Avuçlarımda Hala’ gibi sanat müziğinin en sevilen eserlerinin yer aldığı ‘Beklenen Şarkılar’, Kirpi Yapım şirketinden Ebru Haberal yapımcılığında gerçekleşti. Stüdyo kayıtları müzik direktörü ve aranjör Cengiz Ünal ve aranjör Alaattin Deniz tarafından Rüzgar Yapım ve Bale Sanat stüdyolarında yapıldı. Fotoğraflarda ve grafik tasarımında ise Okan Bayülgen’in imzası vardı.
ALBÜMÜ KALPLERE DOKUNDU
Cemal, bu albümündeki, sakin ve duru yorumuyla farklı soundlar eşliğinde seslendirdiği şarkılarıyla sanat müziği tutkunlarının kalbine dokundu. İşte, böylesine etkileyici bir özgeçmişe sahip Ahmet Cemal artık, Marmaris’te yaşıyor, Yelken Fora’da sahne alıyor.
BAŞKAN ACAR’A BENZERLİĞİYLE DİKKAT ÇEKİYOR
Cuma ve Cumartesi akşamları Yelken Fora’ya ayrı bir ren katan Ahmet Cemal’i görenler, özellikle profil duruşundan kendisini Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’a benzetiyor. İlçede giderek daha yoğun ilgiyle karşılaşan Ahmet Cemal ile Grup 48 Buçuk’un dünden bugüne, caz, pop, alaturka şarkılardan oluşan canlı performansını izlemek isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırması gerekiyor. (Ajans DORA)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*