Marmaris’te Belediye Başkan Adayları seçim çalışmalarına ara verip tavla oynadı. Adalet ve Kalkınma Partisi Adayı Serkan Yazıcı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adayı Mehmet Oktay ve mevcut Belediye Başkanı Demokratik Sol Parti Adayı (DSP) Ali Acar’ın  mücadelesi renkli görüntüler oluşturdu.

Marmaris Rotary Kulübü ve Marmaris Tavla Derneği’nin birlikte düzenlediği Altın Zar Tavla turnuvası Marmaris’teki bir otelde gerçekleşti. Geliri eğitim yararına olan turnuvaya AK Parti Adayı Serkan Yazıcı, CHP Adayı Mehmet Oktay ve DSP Adayı Ali Acar da katıldı. Renkli görüntülere sahne olan tavla turnuvasında Ali Acar’ın rakibi Ayla Karmen Aydın, Serkan Yazıcı’nın rakibi Marmaris Rotary Kulübü Başkanı Yıldırım Karahitay, Mehmet Oktay’ın rakibi ise Ferhat Düztaşlık oldu. Turnuva sonunda katılım ve teşekkür plaketi alan adaylar gazetecilere röportaj verdi. DSP Adayı Ali Acar “Rakibimin daha önceleri tavla şampiyonlukları varmış. Kendisi ile yarışmak ayrıca onur oldu. Özellikle kadınlarımızın bu girişimleri bizi çok mutlu etti. Eğitime destek olan bu turnuvaya dikkat çekmeyi amaçladım. Umarım güzel bir turnuva olur, eğitime desteğimiz sonsuz” dedi. Mehmet Oktay plaketi alırken yaptığı konuşmada “Rotary Kulübüne desteğimiz her zaman olacaktır” dedi. 200 yarışmacının katılacağı karışlaşmanın çekilişini yapan Mehmet Oktay, tüm dernek üyelerine ve katılımcılara teşekkür etti.  Turnuvaya sponsorluk da yapan Serkan Yazıcı ile Ali Acar arasında geçen esprili diyaloglar da neşeli anlara sahne oldu.

Rotary Kulübü Marmaris Şube Başkanı Yıldırım Karahitay, Marmaris Belediyesi Başkanlığı’na adaylığını koyan 3 değerli isme de teşekkür ederek “Marmaris’te sosyal etkinliklere ihtiyacımız var. Eğitime destek amacıyla hem de sosyal etkinlik olması açısından, Marmaris Rotary Kulübü ve Marmaris Tavla Derneği olarak, Altın Zar Tavla Turnuvasını bu yıl ilk kez birlikte düzenledik. Tüm kesimden bütün arkadaşlarımız burada bir araya geldik. Turnuvada 200 kişi mücadele edecek. Turnuvamız üç gün sürecek. Tüm başkan adaylarımızı bir mekanda bir araya getirdik. Onlarla birlikte tavla oynadık. Çok da güzel sonuç aldık. Üç başkan adayına da çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*