Marmaris Belediyesinin CHP’li Meclis Üyesi Acar Ünlü, partisinin 22 Kasım Pazar günü yapılan olağan kongresinde başkanlığa aday olduğunu, düzenlediği toplantıyla açıkladı. 

Adaylığını açıklayan ilk isim olan Acar Ünlü’ye destek için gelen kalabalık, toplantının gerçekleşeceği salona ve parti binasına sığmadı. Aralarında eşi Aylin Ünlü, annesi Şennur Ünlü ve babası eski Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü’nün de bulunduğu kalabalıkta Acar Ünlü alkışlarla karşılandı. Acar Ünlü, adaylığını açıklamadan önce kısaca kendisini tanıttı. 34 yaşındaki genç siyasetçi, aday olduğunu kamuoyuyla resmen paylaşırken şu ifadeleri kullandı:

“Çocukluğumdan bu yana siyasetin içinde olan bir kişi olarak yaklaşık 12 yıldır burada birinci  parti olmak, iktidar olmak sizlere olduğu kadar bana da sevinç ve gurur veriyor. İnanıyorum ki bu gururu ve sevinci yaşamaya devam edeceğiz. Ama bir şeye dikkat çekmek istiyorum. Bugünlere kolay gelinmedi bu başarılar kolay elde edilmedi. Bunu çocukluğumdan beri bu çalışmalara katılan bir kardeşiniz olarak açık yüreklilikle söylüyorum. Bu partiye geçmişten bugüne çok emek verilmiştir. Geçmişten bugüne kadar görev yapan ilçe başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza as olan, asaletin onlarda olduğuna inandığım üyelerimize ve gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonrada bizler, aldığımız bayrağı ileriye taşıyabilmek için mücadele etmek düşüyor. Muğla’nın gerçekten Cumhuriyet’in bir kalesi olması için mücadele edeceğiz. Bunu hep birlikte sevgi ve saygıyla dayanışma içinde yapacağız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aldığım talimatla CHP Marmaris İlçe Başkanlığı adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Acar Ünlü, alkışlar arasında tamamladığı konuşmasının ardından, istekleri geri çevirmeyerek hatıra fotoğrafı için objektiflere poz verdi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*