2016 Yılını coşku ile karşılamak için günler öncesinden hazırlık yapan Marmaris Belediyesi Yılbaşı akşamında binlerce kalabalığa muhteşem bir gece yaşattı. Marmaris’in ünlü mekanlarında başlayan kutlama sokaklara taştı. 19 Mayıs Gençlik Meydanında yapılan kutlamada ünlü sanatçı Gökçe soğuk gece de yağdırılan kara aldırış etmeden muhteşem bir konser verdi. Tam bir ışık şovuna dönüşen yılbaşı kutlaması yerli ve yabancı onbinlerce kişi tarafından izlendi. Paylaşım rekorları Yeni Yıl Partisinde bol bol selfiler çekildi.

Kentin en işlek caddesi olan Ulusal Egemenlik Caddesi, Atatürk Caddesi ve Yeniyol Caddesi, akar led perdeler, melek kanatları, yıldız ve kar taneleriyle bir gelin gibi süslendi. Tüm zamanların en eğlenceli etkinlikleri düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda ise dev çam ağacı, kardan adam ve ışıklı tünel yerini aldı. Marmaris Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, trafik yoğunluğuna göre gece saat 03.30’a kadar devam eden kutlamalarda kar yağdırılması da büyük sürpriz oldu.

[box type=”custom” color=”#ffffff” bg=”#dd3333″]MEYDAN PARTİSİ’NDE GÖKÇE RÜZGARI[/box]DSC_2863 EQU S Df POP CR

Marmaris Belediyesi yeni yıl heyecanını halkla bir arada yaşadı. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar eşi Sevgi Acar kızı torunları ve annesi ile birlikte katıldıkları meydan kutlamasında Belediye başkan yardımcıları ve CHP li meclis üyeleri ve Marmaris Belediyesi çalışanları da tam kadro yer aldı.

2016 yılını karşılandığı 31 Aralık Perşembe akşamı, 19 Mayıs Gençlik Meydanı; 7’den 70’e Marmaris yaşayanları için unutulmaz bir yılbaşı partisine ev sahipliği yaptı. Yılbaşı coşkusuna renk katacak ilk etkinlik saat 20.00’da başladı. Çeşitli gösterilerin ve DJ Canlı performansının ardından ise müzik keyfi Saat 22.00’da Pop Müziğinin ünlü ismi ve Marmaris aşığı Gökçe en sevilen şarkılarını Marmarisliler için söyledi.. yilbasimarmaris-0558Konser de konuşma yapan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar halka özel bir konuşma yaptı. Yeni yılı birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Acar coşkulu kutlamanın sonraki yıllarda artarak devam edeceğini belirterek Marmaris’i Aralık ayında dünyaca ünlü ‘ Noel Kutlamalarının Başkenti ‘ haline getireceklerini ve yeni yılı Marmaris’te karşılamak üzere kentimize kış aylarında yüzbinlerce turist getireceğinin müjdesini verdi. Ünlü Sanatçı Gökçe’ye soğuğa aldırmadan büyük heyecanla verdiği konser için teşekkür ederek çiçek sundu. Konserin hemen ardından Gökçe ile yeni yılın geri sayımını yapan olan Marmarisliler havai fişek gösterileri ile 2016 yılına merhaba dedi.. Süslemeleri, ışıklandırması ve sürprizleriyle ve suni kar gösterisi ile adeta ışık festivalini andıran yılbaşı kutlaması zihinlerde hoş anılar bırakarak son buldu.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*