4. Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivali Gösterimleri Serin Kültür’de

0
309

Bu yıl dördüncüsü 9-14 Ekim 2018 Tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivali, büyük kitlelerin katılımıyla son buldu. Festival Kurucusu, Komite Başkanı Şeref Öztürk’ün büyük özverilerle düzenlediği festivalde 170 Film sanatseverlerle buluştu.

Ulusal medyada da büyük yer bulan festivalin onur konuğu oyuncu ve yazar Göksel Arsoy ve Yusuf Sezgin idi.

5 gün süren festivalin 170 adet filmi özel jüriler tarafından değelendirildi.

5 gün boyunca Marmaris halkının da beğenisine sunulan filmler özel jüri tarafından değerlendirildi. Çeşitli dallarda dereceye giren kısa filmler ise izleyemeyenler için Armutalan Kültür Merkezi’nde bulunan Serin Kültür Kitap Kafe’de sinema severlerce izlenildi.

 

Kurmaca, belgesel, animasyon, deneysel dallarında gösterilen filmler büyük beğeni topladı. Komite başkanı Şeref Öztürk, “sanata olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Beşincisinin hazırlığına başladığımız festivalimiz günden güne büyüyor. Yoğun talep üzerine filmlerimizi Serin Kültür Kitap Kafe’de izleyicilerle buluşturduk. Bundan böyle her Perşembe 4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’nde gösterime giren tüm filmlerimizi izleyicilerimize sunacağız. Bu festival Marmaris’in, Marmaris hepimizin sloganıyla yola çıktığımız festivalimize ilgi günden güne büyüyor. Destekçilerimizin artmasını umuyoruz.” Dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*