Bodrum’da düzenlenen ve 120 teknenin katıldığı27. The Bodrum Cup” Uluslararası Yelken Yarışları, ödül töreniyle sona erdi. Palmarina Bodrum, Bodrum Belediyesi, TAV, Technogym ve TÜRSAB ana sponsorluğunda; Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Deniz Ticaret Odası ve Bodrum Denizciler Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen The Bodrum Cup, beşinci gününde yapılan Yalıkavak – Bodrum arasındaki Technogym Etabı ile yarışları tamamlandı.

Bir yelken yarışından daha fazlası olan 27. Bodrum Cup yarışlarının finalinde, İçmeler’deki ATM Türkmen Tersanesi Hangarı’nda Ayhan Sicimoğlu & All Latin All Stars konseri başladı. Konser arasında ödül töreni düzenlendi.
Yarışlarda olumsuz hava koşulları etkili oldu. Şiddetli rüzgar nedeniyle yarışmacılar zaman zaman zor anlar yaşadı. 5 etapta yapılan yarışlar, Bodrum – Gümüşlük, Gümüşlük – Leros, Leros – Leros, Leros – Yalıkavak ve Yalıkavak – Bodrum etaplarında gerçekleştirildi. Bodrum Cup yarışlarının dördüncü gününde, saat 11.00’de Kalaliymnos adası açığından start verilmesi planlanan Leros – Yalıkavak arasındaki Palmarina Bodrum Etabı, yeterli rüzgar olmadığı için Bodrum Cup Yarış Komitesi tarafından iptal edilmişti.

Bodrum ilçesinde 4 gün süren yelken yarışlarının son gününde yapılan müsabakalarda, genel klasmanda yarışmanın birincisi Alondra teknesi oldu. İkinci STS Bodrum, üçüncü ise Grandi tekneleri oldu. Bodrum’un İçmeler mevkisindeki bir tersanenin hangarında kurulan alanda düzenlenen törenle, dereceye girenlere ödülleri verildi.

“27. The Bodrum Cup” Uluslararası Yelken Yarışları Komite Başkanı Süleyman Uysal yaptığı konuşmada; yarışlara olan ilginin her geçen yıl daha da arttığını, katılımcıların yarış boyunca keyifli zaman geçirdiklerini ifade etti. Uysal, yarışların Bodrum ve Yunanistan arasında yapıldığını belirterek; “Bizi Yunanistan’da çok güzel karşıladılar. Hava çok sertti ancak yarışmacılarımız durmadılar. Biz de devraldığımız bu organizasyonu uluslararası anlamda ileriye taşıyacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, yarışların çok güzel atmosferde yapıldığını vurguladı. Kocadon; “Yarışlara ben de katıldım. Birlik ve beraberlik içinde güzel bir yarış tamamladık. Komşu ülkemiz Yunanistan’a da konuk olduk. Birlik ve beraberlik yaşadık. Güzel Bodrum guletleriyle okyanuslarda yarışalım istiyorum.” diye konuştu.

Bodrum Cup’ta Sürpriz Nikah

The Bodrum Cup’ta bir de mutlu olay yaşandı. Bodrum STS Okul Gemisi’nde Yücel Köyağası ve Erman Aras’ın şahitliğinde Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ tarafından kıyılan nikahla Seda Özten ile Atilla Tandemir çifti evlendi.

“Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması”

Bodrum Cup yarışlarının ilk akşamında “Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması” düzenlendi. Aregola Türkiye  Sınır Tanımayan Şefler Başkanı Ahmet Çetin’in başkanlığında düzenlenen yarışmayı Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ ile Belediye Meclis Üyeleri de takip etti. Bodrum Cup’a katılan teknelerde hazırlanan yemekleri Nedim Danacı, Sait Birtanyılmaz, Deniz Eyinç, Selen Canbazoğlu, Halil Vural, Hüseyin Boyacı, Melike Konday, Meltem Kalem, Hasan Subaşıoğlu’ndan oluşan jüri değerlendirdi. Yarışmada “Başlangıç Yemeği” kategorisinde Kaya Güneri Plush, “Ana Yemek” kategorisinde Gülten Irmak, “Tatlı” kategorisinde de “Gora” birinci oldu.

 

Gökhan Türkmen Akustik Konseri

Yemek yarışmasının ardından Gökhan Türkmen Akustik konseri düzenlendi. Konserde Bodrum Cup yarışmacıları ilk günün yorgunluğunu doyasıya eğlenerek, şarkılara eşlik ederek attı. Gümüşlük’te bulunan tatilcilerin de yoğun ilgi gösterdiği konserde ünlü oyuncu Emre Karayel de sahneye çıkarak Gökhan Türkmen’le birlikte şarkı söyledi.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*