ÜÇÜ BİR ARADA: DOĞA, BİLİM VE ÇOCUKLAR Marmaris Belediyesi’nin çocuklara armağan ettiği İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı açıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Marmaris Belediyesi tarafından açılarak çocuklara armağan edilen İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı vatandaşlardan ve çocuklardan tam not aldı. Açılışta konuşan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar Marmarislilere tema park müjdesi vererek çalışmaların başladığını söyledi.

Açılışa Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanı Albay Oğuz Bavbek, Sağlık Gurup Müdürü Mehmet Töreyenler, Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi, Marmaris Belediyesi birim amirleri, öğretmenler, siyasi parti temsilcileri vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu parkın açılışında, parkla ilgili bilgi veren Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner, İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nın, Marmaris Belediyesi’nin çocuklarımıza 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında en büyük hediyesi olduğunu belirterek, “ Parkımız 8 bin metrekarelik açık, 250 metre karelik kapalı alanıyla hizmet etmektedir. Bilim ve eğitimin bir arada olduğu bölgemizin ilk temalı parkıdır. Bu projemizin hazırlanmasından bir çok sivil toplum kurulu katkıda bulunmuştur. Özellikle Türkiye TEMA yönetim kuruluna ve Marmaris TEMA’ya özel teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onların fikirleriyle yürüdük. İlk hamleyi onlarla yaptık. Parkımızı 4,5 ayda bütün birimlerimiz gece gündüz çalışarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yetiştirdi.

ELEKTRİK İHTİYACINI GÜNEŞ ENERJİSİNDEN SAĞLIYOR

Bu projede en önemli konu Marmaris’i tanımak olacaktır. Projemizin tüm alanlarında elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden sağladık. Bu da örnek bir temiz enerjinin vurgulanması adına bizim için önemliydi. Bu parkımızda 14 tematik bahçemiz var. Burada fen bilimlerinin temel kurallarını anlatırken aynı zamanda doğaya bir pencere açtık ve parkımız botanik park özelliğine de kavuştu. Çünkü zaten Marmaris bir açık hava müzesi. Bu parkımızda Marmaris’i tanıyacağız” dedi.

“BU PARK ÇOCUKLARIMIZINDIR”

Marmaris’e özel bir prestij projesini kazandırmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Etrafıma baktığımda Marmaris’e ne akdar gerekli bir projeyi hayata geçirdiğimizi gözlemliyorum. 13 yıldan bu yana siz sevgili değerli Marmarislilerin takdiriyle almış olduğumuz bu hizmet bayrağını, sizlere, Marmarisimize, ulusumuza, halkımıza yakışır bir şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Kentimizi çağdaş bir kente dönüştürmek adına projelerimizi ısrarlı bir şekilde devam ediyoruz. Bugün bölgemizde eksik olan ve hayta geçirdiğimiz İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nı açmış olmakta bu zincire bir halka daha eklemiş olduğumuzun bir göstergesidir. Biz bu çalışmalarımızı halkımızın, çocuklarımızın ve gelen misafirlerimizin hizmetine sunuyoruz. Bu sadece hazırlanmış bir projenin açılışı değil, bundan sonrada devamlılığı olacak. Bu parkımız bundan sonra Marmarislilerin ve özellikle sevgili çocuklarımızındır. Bundan sonrada projelerimizin devam edeceğinin müjdesini sizlere vermek istiyorum. Parkımız çok anlamlı ve çok geniş bir alanda çocuklarımızın her türlü imkanı bulabileceği bir mekandır. Bu parkımız Milli Parklara aittir. Özellikle kamu hizmeti adına Milli Parklarımızın belediyemize güvenerek vermiş olması sebebiyle Milli Park Müdürlüğü’ne de ayrıca teşekkür ederiz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun diliyorum.

ACAR’DAN TEMA PARK MÜJDESİ

13 yıl önce göreve geldiğimizde yine böyle 23 Nisan bayramında temsilci çocuklar makamımıza geldiğinde onlarca talepte bulunurlardı. En son birkaç gün önce olan ziyaretlerde çocukların sadece teşekkürlerini belirtmeleri ve Marmaris’te bizim için her şeyi kazandırdınız demeleri beni çok gururlandırdı. Tek eksiğimiz olan tema parkı hatırlattılar. Bizlerde Marmaris’te tema park ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bulunduğumuz parkın karşısında spor tesis alanı diye 4 bin metrekarelik Marmaris Belediyesi tahsisi yapılmış Milli Parklarımızdan bir alanımız var. Burada şuanda  yazışmalarımıza başladık. Burayı da  belediye rekreasyon alanı projesini onaylattıktan sonra inşallah bölgemize güzel bir tema park projesini çocuklarımız ve halkız için kazandırmış olacağız. Bunun müjdesini şimdiden vermek isterim” dedi.

“SEVGİLİ ÇOCUKLAR BU PARK SİZİN EN İYİ ŞEKİLDE KOROYUN”

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel’de açılışta yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“Bugün bizim ve hepimiz için anlamlı bir gün. Böyle anlamlı bir günde böyle anlamlı hizmet açılışı ile birlikte olmaktan çok mutluyuz. Bu park özellikle çocuklarımız için eğitici ve öğretici bir park. Böyle bir hizmeti  bayrama denk getirerek bayramda açılması ve çocuklarımıza armağan edilmiş olması çok güzel. Bu çalışmada başkanımız ve emeği geçen tüm birimleri kutluyorum.  Sevgili çocuklar bu park sizin. Bu parktan en iyi şekilde istifade edin ama bu parkı en iyi şekilde koruyun ki hizmetin devamlılığına katkınız olsun” dedi.”

Marmaris’te ki 23 Nisan coşkusu İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda devam etti. Çocuklar Marmaris Belediyesi tarafından kendilerine armağan edilen parkta gün boyu eğlenerek bilgilerine yenisini ekledi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*