Muğla İlinin şirin ilçesi Menteşe ‘de doğum tarihleri 23 Nisan olan çocuklar Muğla Valisi Esengül Civelek ve Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız ‘ın gönderdiği hediyelerle büyük bir coşku yaşadılar.

Bilindiği gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, cennet mekan ülkemiz Türkiye ile beraber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ‘nin resmi bayramlarından birisidir. Ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde corona virüs (covid – 19) salgını sebebiyle pandemi ilan edilmesinden dolayı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunun yaşandığı bayram kutlamaları bu sene, diğer yıllarda olduğu gibi okullarda veya tören alanlarında değil, evlerde gerçekleştirildi. Bu yıl TBMM ‘nin açılışının 100. yılı olması sebebiyle de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının anlamı daha büyük bir gurur ve coşkunun yaşanmasına sebep oldu. işte bu gurur ve coşkunun daha da anlamlı hale gelmesi amacıyla Muğla Valisi Esengül Civelek ve Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız tarafından geçtiğimiz günlerde bugün doğan çocuklara yaş pastalar, oyuncaklar ve boyama kitapları hediye edildi. Hediyeler Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ve Menteşe İlçe Jandarma Komutanı Gürcan Özdilek tarafından doğum günü olan çocuklara takdim edilirken, çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri gün boyu vefa destek grubu çalışmaları kapsamında yardıma gittikleri vatandaşların çocuklarına özel olarak hazırlatılan boyama kitaplarını takdim ettiler.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*