Ağustos ayında yayımladığı “1 Şişe Aşk” albümü ve ‘İstersen’ şarkısıyla ulusal radyo ve müzik kanallarının listelerinde uzun süre zirvede kalan Buray, dijital müzik platformlarında da zirveyi kimseye kaptırmayarak yılın en başarılı isimleri arasına adını yazdırdı.

İlk albümü “1 Şişe Aşk” ile hem müzik eleştirmenlerinin hem de dinleyicilerin takdirini kazanan Buray, başarısını dijital müzik platformlarının geçtiğimiz hafta açıklanan “En İyiler” listeleriyle perçinledi. Dünya müzik sektörünün en önemli platformlarından iTunes’un Türkiye mağazasında “Top Albums” ve “Top Singles” listelerinde zirvede olan genç müzisyen, 2015 yılının “En İyi Yeni Sanatçısı” seçildi.

Bu başarının ardından Buray’a bir ödül de Türkiye’nin önde gelen yasal dijital müzik platformu TTNET Müzik’ten geldi. TTNET Müzik’in “En Çok Dinlenen Albümler” ve “En Çok İndirilen Albümler” listelerinde uzun süre zirvede kalan Buray, “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” olarak belirlendi. Spotify da geçtiğimiz hafta 2015 Türkiye En Çok Dinlenenler Top 100 listesini açıkladı. Listeye göre Buray, “İstersen” ve “Sen Sevda Mısın?” şarkılarıyla, bu listede iki şarkısıyla birlikte yer alan yılın tek yeni sanatçısı oldu.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*