Ulu Önder Musfata Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 81’inci yılında Marmaris’te düzenlenen törenlerle anıldı. İlk olarak Atatürk Meydanı’nda çelenk koyma töreni düzenlendi. Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy, Garnizon Komutanı Vekili Dnz. Piyade Albay Tekin Kömür, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Emniyet Müdürü Namık Söylemez, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve bayraklar yarıya indirildi.


Buradaki törenin ardından Armutalan Kültür Merkezi’ne geçildi. Aksaz Turgutreis İlkokulu tarafından düzenlenen törende öğrencilerin Atatürk’le ilgili söylediği şiirler, tiyatro gösterisi ve koronun seslendirdiği türküler izleyenleri duygulandırdı. Atatürk konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olanlara ödüllerin verildiği törene ilgi yoğun oldu.


10 Kasım’da ayrıca ADD Marmaris Şubesi tarafından da ‘Ata’ya saygı yüzme etkinliği’ düzenlendi. Etkinlikte bu yıl Manş denizini geçen açık su yüzücüsü Emre Deliveli, Marmaris Yıldızları Spor kulübü yüzücüsü Mehtap Vardıoğlu, Galatasaray Spor kulübü eski milli yüzücüsü Rubab Şenkal, Tükez Kaya ve Dursun Kaya; Atatürk için kulaç attı.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*