CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, İlçe Seçim Kurulu’ndan 03 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alarak göreve başladı.

Millet İttifakı’nın adayı olarak girdiği seçimde belediye başkanı seçilen CHP’li Mehmet Oktay, belediye binasına meclis üyeleri ile oluşturulan konvoyla geldi. Oktay belediye çalışanlarınca da alkışlarla karşılandı.

Makam koltuğuna oturduktan sonra ilk açıklamasını yapan Oktay, “Yeni döneme resmi olarak başlamış bulunuyoruz. Seçim kampanyamız boyunca titizlik ve ısrarla üstünde durduğumuz husus, ‘Biz iyi olanı daha iyi yapmak için göreve talip olduk. Hataları iyileştirmeye ve düzeltmeye geldik. Önümüzdeki 5 yıl içinde Marmaris Belediyesi’nde hiç kimsenin ayrıştırma, ötekileştirme ve kutuplaştırma lüksü olmayacaktır. Bu konuda herkesin huzurunda söz veriyorum. Genciz, dinamiğiz ve güçlüyüz. Gücümüzün esas kaynağı, biraz önce binamızın önünde karşılayan sizlersiniz. Biz gücümüzü halktan ve Marmaris yaşayanlarından alıyoruz. Her zaman sizlere en iyi en sağlıklı ve en güzel hizmetleri sunmak için bu görevde bulunacağız. Hiç kimse ve hiçbir kurumla kavgaya girmeden görevimizi yapacağız. Tabii ki görüş ayrılığı olacaktır. Bu görüş ayrılığını Marmaris’imize zarar vermeden ve genele yaymadan çözeceğiz. Hiç kimsenin bizim eşit ve adaletli yönetim tavrımızdan şüphesi olmasın. Sıkıntısı olan gelsin, kapım herkese açıktır” dedi.

Konuşmasına tezahüratlarla devam eden Başkan Mehmet Oktay “Hiç kimseyle, hiçbir kurumla kavgaya girmeden, elbette görüş ayrılıkları, tartışmalar olabilir. Ancak onu sadece o konunun özelinde bırakıp, genele hiçbir şekilde yaymadan sizler için bugün bu koltuğa oturduk.” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde, Marmaris İlçe Seçim Kurulu’nun açıkladığı sonuca göre Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Mehmet Oktay 24 bin 464 oy alarak Marmaris Belediye Başkanı olmuştu.  Bütün kurumlarla uyum içinde çalışacaklarının mesajını veren Oktay, “Göreve başlamış bulunuyoruz. Tüm kampanyamız boyunca üzerinde ısrarla durduğumuz husus şuydu, biz iyi olanı daha iyi yapmaya, hataları ve eksikleri düzeltmeye geliyoruz dedik. Bu anlamda önümüzdeki beş yıl içerisinde Marmaris Belediyesi’nde hiç kimsenin ayrıştırma, ötekileştirme ve kutuplaştırma lüksü olmayacaktır. Bu konuda belediye başkanı olarak hepinizin huzurunda söz veriyorum. Her zaman Marmaris yaşayanı için en iyi, en sağlıklı ve en güzel hizmetleri sunmak için bu görevde bulunacağız. Hiç kimseyle, hiçbir kurumla kavgaya girmeden, elbette görüş ayrılıkları, tartışmalar olabilir. Ancak onu sadece o konunun özelinde bırakıp, genele hiçbir şekilde yaymadan sizler için bugün bu koltuğa oturduk.” dedi.

Açıklamasının ardından Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, tebrikleri kabul etti, ardından meclis üyeleri ile toplantı yaptı.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*