Dünya Engelliler Günü sebebiyle Marmaris Ak Parti İlçe Kadın Kolları Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bulunan engelli çocuklarla etkinlik düzenledi. Öncelikle okul müdüründen bilgi alan AK Kadınlar çocukların durumlarını  öğrendiler.   

Sınıflara geçildiğinde daha önce yaptıkları futbol maçından ve ziyaretlerden dolayı çocukların çoğunu tanıyan  kadın kolları tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar. Çocuklarla yapılan sohbet esnasında bir kez daha maç istediklerini dile getirmelerini ardından en kısa zamanda bunu gerçekleştirme sözü verildi. Ardından AK Kadınlar aldıkları tişörtler ve boyalarla hep beraber tişört boyama yaptılar. Renkli görüntülerin çıktığı etkinlikte çocukların iç dünyalarının renkliliği ortaya çıktı . Öğrenciler den biri daha önce hediye edilen darbukayı alarak ritim show yaparak şarkılar söyledi. Daha sonra ise becerilerini göstermek için yarışan çocuklar Başkan Bozkır ile birlikte Kerimoglu zeybegi oynadılar. Eğlencelerin ardindan Kadın Kolları Başkanı Elmas Ulupinar Bozkır’ın istekleriniz var mı diye sormasının ardından  2 erkek ögrencinin damatlık istemesi günün en ilginç olayı oldu. Çocukların yemek saatinin gelmesiyle tekrar buluşmak  için randevuleşildi.

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen Dünya Engelliler  Günü dolayısıyla “Anayasamızda yer verilen “Sosyal bir hukuk Devleti” olabilmenin gereği olarak Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın, müreffeh bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri, sosyal ve ekonomik hayata katılmalarını sağlayarak toplum içerisinde daha çok bulunmaları, eğitim haklarını kullanabilmeleri, istihdama katılarak üreten ve ülkesine katma değer yaratan bir insan olabilmeleri için çok önemli adımları hayata geçirmiştir. Bu projeler neticesinde, engelli vatandaşlarımız spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kendilerini ispatlamış ulusal ve uluslar arası platformda bir çok başarılara imza atmışlardır. Çalışma azmi, cesareti ve fedakârlıklarıyla ülkemiz için her türlü özveriden kaçınmayacaklarını her şart ve ortamda daha önce de defalarca ispatlamış olan engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hangi hizmetler sunulursa sunulsun, ne yapılırsa yapılsın onların haklarının ödenemeyeceği de aşikardır. Bu duygu ve düşünceler ile her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu bilinciyle, 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımızın aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmesini diliyoruz.” dedi

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*