İZMİR Adliyesi önünde PKK’lı teröristlerle son kurşununa kadar çatışıp, katliamı önledikten sonra şehit olan trafik polisi Fethi Sekin’in ailesine destek olmak için Türkiye’nin dört bir yanında milyonlar seferber oldu.

Sosyal medyada başlatılan kampanyada, ‘Fethi Sekin’in adı İzmir Adliyesi önündeki caddeye verilsin’ , ‘üç çocuğu en iyi özel okullarda burslu okutulsun’, &eşine ömür boyu emekli milletvekili maaşı verilsin’ çağrıları yapıldı. ‘Onun hakkı ödenemez’ denilerek, bu talepler imzaya açıldı. İmzaların Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM Başkanlığı’na teslim edileceği belirtildi.

Ayrıca İzmir Adalet Sarayı’nın adının da ‘İzmir Fethi Sekin Adalet Sarayı’ olmalı diye çağrıda bulunuldu.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’deki terör saldırısında şehit düşen ve büyük bir kahramanlık örneği gösteren trafik polisi Fethi Sekin’in adının 40 dönüm üzerine kurulan bir parka verileceğini ve heykelinin dikileceğini söyledi

İzmir’deki kulüpler de şehit polis Fethi Sekin’in futbolcu olan oğlu Burak Tolunay Sekin’e sahip çıktı. İzmirgücü’nde futbola başlayan 2006 doğumlu Burak Tolunay, Altınordu U10 ve U11 takımlarında oynadıktan sonra, kısa bir süre önce Altay altyapısına transfer oldu.

Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise “Biz Burak’ın yanındayız. Burak’ın geleceği için, sadece bir maçlığına değil, ömür boyu yanında, ona destek olmaya hazırız” diye konuştu.

 

Karşıyaka Taraftarlar Derneği, ‘Karşıyaka-Göztepe maçı yakışmaz mı bu ulvi göreve’ başlığıyla, ezeli rakipleri geliri İzmir şehitlerinin ailelerine bağışlanacak bir derbi oynamaya davet etti.

İzmir Barosu Şehit Fethi Sekin’in ve Musa Can’ın çocuklarına eğitim hayatlarına destek olabilmek amacıyla kampanya başlattı.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*