Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MUTSO) girişimleri ile başlatılan ve Marmaris Ticaret Odası’nın katkıları ve işbirliğinde gerçekleştirilen ‘’100 Yılda 100 Kadın’’ projesinin tanıtımı ve plaket töreni geçtiğimiz günlerde MUTSO Binası’nda gerçekleştirildi. Törende yer alan kadınlara MTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal plaketlerini verdi. ’100 Yılda 100 Kadın’’ projesinde Marmaris’ten yer alan kadınlarımız ise Aliye Ayyıldız, Şerife Uysal, Melek Özver, Özgönül Arvin Deniz, Fatma Gebeş Çimen, Rana Demiriz, Selma Sonat, Nazlı Çağla Dönertaş, Şiir Dürüst ve Sarı Ana’dır.

Muğla ve ilçelerinde yer alan Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, ‘’100 Yılda 100 Kadın” projesi kapsamında Marmaris’e emek veren, tanıtımına katkıda bulunan ve iz bırakan kadınların hikayelerini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi katkıları ile bir kitapta topladı. Bu proje ile 1913-2013 yıllarını kapsayan 100 yıllık süreçte Muğla ve ilçelerinde emek veren kadınların, silinmiş izlerinin gelecek kuşaklara belge oluşturması ve  katkıda bulunan kadınlara saygı görevinin yerine getirilmesi amaçlandı.

Muğla Kadın Girişimciler İcra Komitesi (KAGİK) Başkanı Sultan Yılmaz, törende yaptığı konuşmada “Muğla’da 100 Yılda 100 Kadın” projesinin oluşma sürecini anlatarak projeye destek verenlere teşekkür etti. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş ise “Muğla’da 100 Yılda 100 Kadın” kadın projesine emeği geçenleri kutladı ve teşekkür etti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de konuşmasında “Muğlalılar olarak en büyük zenginliğimiz kadınlarımızdır” dedi.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*