Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi her yıl olduğu gibi bu yılda 10 Kasım Atatürk’ü anma ve anlama etkinliği düzenledi. Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Marmaris Turizm Meslek Yüksek Okulu ve İnce Saz Musiki Derneği’nin katkıları ile düzenlenen anma töreninde Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.  Şiirler okundu, tarihten alıntılarla Atatürk anıldı. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar Armutalan Kültür Merkezinde düzenlenen Atatürk’ü Anma ve Anlama Etkinliği’nde konuşma yaptı.

’10 Kasım hüzünlü bir tarih ulu önderi kaybedişimizin 80. yılında onu anıyor ve anlamaya çalışıyoruz. Bu gün Marmaris’te her zaman her türlü etkinlikte bizden desteklerini esirgemeyen şanlı deniz kuvvetlerimizin Aksaz Bandosu’na, kent konseyinin çalışkan hanımefendilerine, Sıtkı Koçman Üniversitesinin değerli eğitmen ve öğrencilerine, İnce Saz ekibindeki değerli sanatçılara bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum.  Ben Kasım ayının 10’unu hiç sevmiyorum dünyada başka bir ülkeye nasip olmayacak bir lideri, ulu önderi saygı ve özlemle anmak istiyorum, Ata’m sen rahat uyu işte Marmaris’in yaşayanları, gençliği, şanlı ordusu, sivil toplum örgütleri, öğretmenleri, öğrencileri, sanatçıları… Çağdaş, medeni, senin gösterdiğin yolda yaşamını ve idareciliğini sürdüren bu halk senin bıraktığın emaneti gururla taşıyoruz ve Cumhuriyetimizi daima dimdik ayakta tutmaya ant içiyoruz’ dedi. Başkan Ali Acar’ın konuşmasını coşkulu bir kalabalık dinledi. Başkan sözlerine şu şekilde devam etti. ‘Değerli Marmaris halkı bize bırakılan bu emaneti  Cumhuriyetin Kalesi olarak bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da gururla taşıyacağız, yaşayacağız, yaşatacağız. Bugün buradan bir kez daha söz veriyorum’

Armutalan Kültür Merkezi’nde Tarık Akan salonunda düzenlenen Atatürk’ü Anma ve Anlama Etkinliği 3 saat boyunca kalabalık bir halk tarafından ilgi ile izlendi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*